Bugun...

“ATAÜRK’Ü ANLAMAK VE 10 KASIM DA BÜYÜK ÖNDERİ ANMAK”

 Tarih: 10-11-2022 11:07:00
Cemalettin Doğan

Bu yılda 10 Kasım geldi. Her yıl 10 Kasım da Atatürk neden anılır? Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu önder " Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 84.yıl dönümün de tıpkı geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda Türk Milleti, yine atasını anacak, Anıt kabre koşacak!

Atatürk'ü Anma, yüce Türk Milletinin fertleri olan bizler için oldukça büyük önem taşır. Zira bu hafta Atamızın bizim için yaptıklarıyla Ulus olarak andığımız en önemli hafta ve gündür.

Her Ulusun bir kahramanı mutlaka vardır. Ancak “ Dünyada eşi benzeri olmayan Türk ulusunun en büyük kahramanı ve lideri, Önderi her şeyden önemlisi, kurtuluştan kuruluşa giden 1919 Milli Mücadelenin en değerli Kahramanı, Cumhuriyetimizin Kurucusu emperyalist istilacı Devletlerin korkulu rüyası, Savunmasız mazlum halkların Türk Milletinin Atası, Mustafa Kemal Atatürk’ den başkası değildir".

Atatürk, padişahın ilgisizliği yüzünden enkaz haline ve işgalci devletler tarafından paylaşılan yurdumuzun, yok edilmek istenen Ulusumuzun kurtarıcısıdır. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, hayatını Ulusunun kurtuluşuna adayan, dünyada eşine az rastlanan nadide liderlerden biridir. Yurdumuzu çağdaş ülkelerin seviyesine çıkarmak için gece gündüz demeden çalışmıştır. Halkın kendi kendini yönettiği Cumhuriyet idaresini kurmuştur.

Yaşamı süresince yapmış olduğu devrimlerle, ülkemizi çağdaş ülkeler seviyesine ulaştırmıştır. "Her yıl 10 Kasım sabahının Türk Milletine ve Kendi adıma yaşadığım hüznü, Atatürk'ü daha iyi anlayarak yeniyorum".

Atatürk, tarihte, Memleketinin en büyük adamlarından biri olarak kalacaktır. Bu Vatan senin gibi bir kahramanı ebediyen bir daha görmeyecek sen ebedi kabrinde rahat uyu Atam.

84 yıldır gözümüz yaşlı.

Türk Milleti bir kere daha başın sağ olsun. 

Çağımızda hiçbir isim Atatürk’ün adı kadar büyük saygı yaratmamıştır. 10 Kasım 1938’den bugüne seni her zamankinden daha çok özlüyor ve daha iyi anlıyoruz.

Ruhun şad, Mekanın Cennet olsun, fikir ve stratejilerinle ölümsüz olan atam. 

 

Türk’ün nabzı attıkça, son damla kanımız akmadıkça, sen asla unutulmasın Mustafa Kemαl ATATÜRK. Benim naçizane vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, diyen liderimiz Mustafa Kemαl ATATÜRK kuşkusuz ki kurduğu Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Ulu önder Atatürk, sen ebedi kabrinde rahat ol, emanetin bu Cennet Vatan Cumhuriyet, sizin de işaret ettiğiniz gibi Türk gençliğine emanettir, ilelebet payidar kalacaktır Atam!.

ATATÜRK'Ü ANLAMAK! “ Türk Dünyası, Kurtuluş savaşından sonra, Dünya tarihinin en etkin ve en akıllı sitratejist bir liderini kaybetmiştir. Dünyamız da yok denecek kadar az sayıdaki yapıcı bir devlet adamlarından birini 1938 yılında kaybetti. 

Yıl 2022, aylardan Kasım, Günlerden Perşembe, Saat 9’u 5.Geçiyor. Ben yine hüzünlü ve her yıl olduğu gibi bu yılda 10.Kasım’da, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Vefatının 84.cü yıl dönümünde ağlıyorum.

NE MUTLU TÜRK’ÜM”  diyene.

 

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere;

 

Hoşça kalın.

Cemalettin DOĞAN

 

 

  Bu yazı 1297 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  YAZARLARIMIZ
YUKARI