Bugun...

Divriği Kemaliye yol güzergâhı yapımı için ziyaretler gerçekleşterdik.

 Tarih: 29-09-2022 10:01:00  -   Güncelleme: 29-09-2022 10:04:00
MEHMET AKIŞOĞLU

Divriği Kemaliye arasını 45 km ye düşürecek ​ içeren dosyayı Kemaliye Kaymakamı sayın İlhan Kayatürk 'e  ve  Belediye Başkanı Sayın Mehmet Karaman’a sunduk.  Yakın ilgi alakaları ve özellikle misafirperverlikleri için kendilerine  çok teşekkür ederiz. Mevcutta Divriği nin Kemaliye yolu yoktur. Şu an Kemaliye’ye ulaşmak için İliç üzerinden 115 km yol kat edilmektedir.

 180 yıllık tarihi olan Kemaliye taş yolunun yapılış amacı Divriği ye en kısa yol ile ulaşmak idi.
 Bugün bu tarihi hedefin gerçekleşmesi, yolun 45 km ye kadar kısaltılması fikrinin ön çalışmaları yapıp dosya haline getiren Nuri Budak ve Bedriye Budak bu yolun karayolları tarafından yol ağına alınması halinde her iki ilçe ve bölge için başta turizm olmak üzere her sektöre yeni ekonomik kazanımlar sağlayacağını belirtiler.
Divriği ve Kemaliye turizm olarak birbirini tamamlayan parçalar olarak düşünülmelidir. Kısa mesafeli yol başta Kemaliye taşyolu olmak üzere bölge turizminin cazibesini artıracaktır. Ayrıca madencilik tarım ve hayvancılık, nakliye sektörlerinde yeni kazanımlara sebep olacaktır.
 Kemaliye  Kaymakamı ve  Belediye Başkanı bu proje için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını takipçisi olacaklarını her iki ilçe için önemli olan bu projeye her konuda destek olabileceklerini ve memnuniyetlerini  dile getirdiler.

  Bu yazı 367 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  YAZARLARIMIZ
YUKARI