Sivas Kızılırmak Gazetesi |Sivas'ın Birlik Sesi
HV
15 TEMMUZ Pazartesi 12:27

13 Temmuz 2024 itibariyle Sivas-Ankara YHT Hattı İptal

Yozgat'taki güzergah sorunları, Sivas-Ankara hattında seyahat edenleri endişelendirirken 13 Temmuz 2024 itibariyle Sivas-Ankara YHT seferlerinde bilet satışı durduruldu.

GÜNDEM
Giriş Tarihi : 29-06-2024 01:00   Güncelleme : 29-06-2024 01:11
13 Temmuz 2024 itibariyle Sivas-Ankara YHT Hattı İptal

Ankara-Sivas YHT Hattında Sorunlar Bitmek Bilmiyor!

Ankara-Sivas arasında Yüksek Hızlı Tren Seferlerinde sorunlar her geçen gün artarak devam ediyor. Bu kez de bilet alımı durduruldu. 

Geçtiğimiz hayata geçen Sivas-Ankara Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferlerinde yaşanan aksaklıklar nedeniyle bir çok vatandaş mağdur oluyor. 

 

 Sivas-Ankara hattında oluşan sıkıntılar vatandaşları  tedirginlik ediyor.

Sivas-Ankara Hattında Bilet Satışları Durduruldu

Yozgat'taki güzergah sorunları, Sivas-Ankara hattında seyahat edenleri endişelendirirken 13 Temmuz 2024 itibariyle Sivas-Ankara YHT seferlerinde bilet satışı durduruldu. Ankara-İstanbul seferleri normal şekilde devam ederken yetkililer şuana kadar konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

 

Yozgat'ın Sorgun-Yerköy bölgesinde uzun süredir devam eden güzergah sorunlarının çözümü için yapılan onarım çalışmalarının 6 ila 12 ay süreceği belirtiliyor.

Toprak Kayması Tedirgin Ediyor

 

Vatandaşlar, Sivas-Ankara arası YHT bileti almakta zorluk yaşarken, yetkililerden gelecek açıklamaları bekliyorlar. Vatandaşlar bu süreçte, bölgedeki YHT seferlerinin normale dönmesi ve güvenli ulaşımın sağlanması için çalışmaların hızlandırılmasını istiyor.

 

Yozgat'ta yaşanan toprak kayması ise YHT hattının güvenliği konusundaki endişeleri artırırken yetkililer bu koonuda gerekn önlem alınmazsa olası kazalar olabileceğini ifade ettiler.

AdminAdmin

Admin

YORUMLAR
sanalbasin.com üyesidir