SİYASET
Giriş Tarihi : 16-02-2023 16:35

Acımız büyük

Gelecek Partisi Sivas Merkez İlçe Başkanı Semiha Ergan,“Acımız büyük, deprem bölgesine yardımda herkes vardı, bazı siyasi partilerin bunu malzeme yapması bizleri üzmüştür” dedi.

Acımız büyük

Asrın Felaketi olarak nitelendirilen Pazarcık ve Elbistan merkezli iki büyük depremin ardından 10 ilde yaşanan büyük yıkımı değerlendirerek, “Ne yazık ki bu felaket bize gösteriyor ki geçmişteki felaketlerden hiç ama hiç ders almamışız” dedi.

Yaşanan depremin ardından Sivaslılar olarak felaketin merkezlerine yardıma koştuklarını, ilk olarak yardımların Sivaslılar tarafından yapıldığına dikkat çeken Semiha Ergan, “Bu beni çok duygulandırdı. Öncelikle giyim yardımında, gıda yardımında Sivaslılar ilk günden itibaren üzerlerine düşen görevi yerine getirdi, getirmeye devam ediyor. Bizler de Gelecek Partisi olarak deprem yerine gittik. Ama beni üzen bir mesele var ki, ne yazık ki bazı siyasi partiler bu yardımları siyasi malzeme haline getirdi. Bu kadar güzel şeyleri baltalamaya kimsenin hakkının olmadığına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Başta Gelecek Partisi İl Başkanı Kadir Aydın olmak üzere, ilçe başkanları olarak yardıma koştuklarını ve halen bu yardımlar sürdürdüklerini belirterek sözlerine devam eden Ergan, “İnanıyorum ki bu aziz millet bu felaketin de üstesinden gelerek küllerinden tekrar doğacak ve birlik beraberlik içerisinde bu yaralarını saracaktır. Önemli olan bundan sonrası ki, alacağımız derslerle böyle bir felaket bir daha yaşanmasın” dedi.

Ziyarette Gazetemiz Sahibi Hakan Sezerer  tarafından karşılanırken,  Sezerer, Gelecek Partisi Merkez İlçe Başkanı Semiha Ergan, Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Nalan Karaçoban ve Kadın Kolları Başkanı Nimet Aktaş’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

AdminAdmin

Admin