Sivas Kızılırmak Gazetesi |Sivas'ın Birlik Sesi
HV
16 TEMMUZ Salı 12:56

Anadolu Basını Aksaray’da toplanıyor

Türkiye Gazeteciler Federasyonu 68. Başkanlar Konseyi toplantısı 25-27 kasım 2022 tarihleri arasında Aksaray’da yapılacak.

GÜNDEM
Giriş Tarihi : 24-11-2022 15:20   Güncelleme : 24-11-2022 15:20
Anadolu Basını Aksaray’da toplanıyor
TGF Aksaray Temsilciliğinin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan toplantıya Türkiye’nin dört bir yanından Aksaray’a gelen Gazeteciler Cemiyetleri Başkanları, tarihi ve turistik yerleri gezerek Aksaray’ı daha iyi tanıma ve tanıtma fırsatı bulacak.
Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca başta olmak üzere yönetim kurulu üyeleri , Türkiye Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı ve Gazeteciler Cemiyeti Başkanlarının da hazır bulunacağı 68. Başkanlar Konseyi toplantısında Anadolu medyasının içinde bulunduğu sıkıntılar ve çözüm önerileri ile tartışılacak,
FEDERASYON, KURULUŞ MERKEZİ OLAN AKSARAY'DA
Anadolu basınında önemli bir yeri olan Türkiye Gazeteciler Federasyonu 1996 yılında Aksaray'da kurulmuştu 68.Başkanlar konseyi Toplantısını yapmak üzere yeniden Aksaray’ ilinde toplanıyor.
AKSARAY TANITILACAK
Aksaray TGF Temsilciliği ev sahipliğinde gerçekleşecek olan programda Türkiye’nin dört bir yanından Aksaray’a gelecek olan Gazeteciler Cemiyetleri Başkanları, Aksaray ilinin tarihi ve turistik yerlerini gezerek Aksaray’ı daha iyi tanıma ve tanıtma fırsatı bulacak.
Aksaray’a gelen Başkanlar Dünya mirası olan Ihlara Vadisini ve bölgede yer alan tarihi ve turistik yerlerini gezerek, medyada şehrin daha iyi tanıtılmasına katkı sağlayacak
Ev sahipliğini TGF Aksaray il temsilciliğinin üstlendiği 2 günlük programın Sponsorluğunu Yeşil Doğa Derneği gönüllüleri üstlendi , organizasyon Aksaray tarafından sahiplenildi
‘’YEŞİL VATAN’’ SAHİPLENİLECEK
68. Başkanlar Konseyi Toplantısının en önemli kısımlarından birisi ise Anadolu basınının istiklal harbinde olduğu gibi Yeşil Vatan savunmasında da öncülük etmesidir. Türkiye Gazeteciler Federasyonu ile Yeşil Doğa Derneği arasında yapılacak protokol ile ‘’Türkiye’nin Etrafı Yemyeşil Dağlar’’ Projesinin startı verilecek.
Aksaray’a gelen Başkanlar Aksaray Basın Ormanında Kendi isimlerinin yazıldığı Fidanları toprakla buluşturacaklar ayrıca Ağaçlandırma çalışmalarının ülke geneline yaygınlaşması için kendi illerinde öncülük ederek ‘’Türkiye’nin Etrafı Yemyeşil Dağlar’’ Projesini yürütecekler
ÖNEMLİ ZİYARET VE GEZİLER DE YAPILACAK
25-27 Kasım 2022 tarihleri arasında her ilden bir Gazeteciler Cemiyeti’nin temsil edildiği Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun Başkanlar Konseyi toplantısıyla ilgili bilgi veren TGF Aksaray temsilcisi ve Yeşil Doğa Derneği Genel Başkanı Abdulkadir Ay, program hakkında şöyle konuştu: “Türkiye Gazeteciler Federasyonuna kuruluş merkezi olan Aksaray’ımız da Federasyonlara Bağlı Cemiyet Başkanlarımızı ve üyelerini şehrimizde ağırlayacak olmaktan büyük onur duyuyoruz. Toplantımız kapsamında birtakım ziyaretler yaparak federasyon çalışmalarımız hakkında bilgiler aktaracağız. Ayrıca Dünya mirası olan Ihlara vadimizi ve bazı turistik yerlerini de gezme ve tanıtma fırsatımız olacak. Toplantılarımızla birlikte bize bu imkanı sağlayan tüm paydaşlara ve ayrıca TGF yönetim Kuruluna teşekkür ediyorum.
AdminAdmin

Admin

YORUMLAR
sanalbasin.com üyesidir