Sivas Kızılırmak Gazetesi |Sivas'ın Birlik Sesi
HV
16 TEMMUZ Salı 12:45

Baciyan-I Sivas Kadınlar Kurulu Çalışmalarına Başladı

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği bünyesinde oluşturulan Kadın Esnaf ve Sanatkarlar Kurulu (Baciyan-ı Sivas ilk toplantısını yaparak çalışmalarına başladı.

Çalışma Hayatı
Giriş Tarihi : 07-06-2024 10:40
Baciyan-I Sivas Kadınlar Kurulu Çalışmalarına Başladı

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Kadın Esnaf ve Sanatkarlar Kurulu Başkanı Büşra Pala başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil’de katıldı.

Esob toplantı salonunda gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında açılış konuşmasını yapan Sesob Başkanı Hakan Demirgil, Sivas Merkez ve İlçelerimizde, esnaf ve sanatkâr olarak aktif çalışan, kadın esnaf ve sanatkarlar arasında, girişimcilik kültürü oluşturmak, geliştirmek ve yaygınlaştırmak, girişimcilik potansiyeli olan kadınları tespit etmek, proje üretmelerine katkı sağlamak amacıyla oluşturdukları kurulun ilk toplantısını yaptıklarını söyledi.

Başkan Demirgil, Kadınlar Kuruluna her türlü desteği vereceklerini de dile getirerek başkan Büşra Pala ve yönetim kurulu üyelerini tebrik ederek başarılar diledi.

Kurulun ilk toplantısını yaparak bundan sonraki süreç hakkında istişarelerde bulunduklarını ve yapacakları çalışmaları ele alacaklarını dile getiren Kadın Esnaf ve Sanatkarlar  Kurulu Başkanı Büşra Pala, Kadın esnaflara ve kadınlara yönelik olarak yapacakları çalışmalar ve projeler hakkında bilgi verdi. Pala, kurulun oluşmasında destek olan, katkı sağlayan ve öncülük eden Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil’e de teşekkür etti.

Toplantıda kadınlara yönelik çalışmalar değerlendirilerek planlamalar yapıldı. Kadın Esnaf ve Sanatkarlar Kurulu , eğitim çalışmaları, farkındalık çalışmaları, rehberlik ve danışmanlık çalışmaları ve Sosyal aktiviteler olmak üzere 4 ana maddede çalışmalarını yürütecek.

AdminAdmin

Admin

YORUMLAR
sanalbasin.com üyesidir