Sivas Kızılırmak Gazetesi |Sivas'ın Birlik Sesi
HV
15 TEMMUZ Pazartesi 10:49

Çiftçilerimizin Mağduriyeti Giderilmeli

Sivas’ta geçtiğimiz hafta etkili olan sağanak ve dolu yağışının verdiği zararlar ortaya çıkıyor. Kangal’a bağlı Havuz, Deliktaş, Akdere, Topardıç ve Dayılı köylerinde yüzlerce dönüm arazi dolu yağışından zarar gördü.

EKONOMİ
Giriş Tarihi : 12-06-2024 15:42
Çiftçilerimizin Mağduriyeti Giderilmeli

Kangal Ziraat Odası Başkanı Basri Çoban, zarar gören çiftçilerin desteklenmesi gerektiğini söyledi.
Geçtiğimiz hafta boyunca Sivas’ta etkili olan sağanak ve dolu yağışı başta Kangal olmak üzere Altınyayla, Gürün ve Divriği ilçelerinde tarım arazilerine zarar vermiş ve binlerce dönüm ekili arazi zarar görmüştü.
Kangal Ziraat Odası Başkanı Basri Çoban, meydana gelen doğal afetin ardından Kangal’a bağlı köylerde zarar gören tarım arazilerinde incelemelerde bulundu. Çiftçilerle bir araya gelen Çoban, dolu yağışından etkilenen çiftçilerin sorun ve sıkıntılarını dinledi.
Kangal’a bağlı pek çok köyde tarım arazilerinin zarar gördüğünü aktaran Çoban, Tarım İlçe Müdürlüğü başta olmak üzere ilgili kurumların harekete geçerek hasar tespit çalışmalarını hızlandırması gerektiğini söyledi. Çoban, “Sadece Havuz, Deliktaş, Akdere, Topardıç ve Dayılı köylerinde yüzlerce dönüm arazi dolu yağışından zarar gördü. Diğer köylerimizde de ciddi zararlar var. Tarım İlçe Müdürlüğü arazide hasar tespit çalışmalarını başlattı ancak işlerin hızlandırılması lazım. Bu yıl ki buğday fiyatları zaten ortada. Çiftçimiz yeteri kadar mağdur ediliyor. Bir de üstüne doğal afetten zarar gördü çiftçilerimiz. Bir an önce hasar tespitlerinin tamamlanarak çiftçilerimizin mağduriyetinin lazım” dedi.

AdminAdmin

Admin

YORUMLAR
sanalbasin.com üyesidir