EKONOMİ
Giriş Tarihi : 11-05-2023 15:03   Güncelleme : 11-05-2023 15:05

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından ücret zamları açıklamıştır.

Öz Sağlık İş Sendikadı Şube Başkanından kamu çerçeve protokolü ile ilgili açıklama, Öz Sağlık-İş Sendikası Sivas Şube Başkanı İbrahim EYCE Kamu çerçeve protokolü ile ilgili açıklamalarda bulundu.

 Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından ücret zamları açıklamıştır.

Öz Sağlık İş Sendikadı Şube Başkanından kamu çerçeve protokolü ile ilgili açıklama, EYCE yaptığı açıklamasında; 2023-2024 Kamu Çerçeve Protokolü görüşmelerinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından ücret zamları açıklamıştır.

Taban ücret (En düşük) 15.000 TL/Aya çekilmiştir, Üzerine %45 ücret zammı uygulanacaktır, En düşük günlük ücret brüt 725,00 TL olacaktır.

 Kamu Çerçeve Protokolünde; Prim ödemeleri, Fazla Çalışma ve Gece Çalışması, Gazi, Terör Mağduru, Şehit Yakını İşçilerimizin Prim ödemelerinde, Giyim ve Yemek yardımlarında, Ek Ödeme, Sosyal Yardım Ödemesi, Hizmet Zammı, İkramiye başlıklı maddelerde çeşitli düzenlemeler yapılmıştır. Sözleşme metni imzalandıktan sonra sizlerle paylaşılacaktır.

Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür eder, tüm kamu işçilerine hayırlı olmasını dileriz.

İfadelerini kullandı.

AdminAdmin

Admin