Sivas Kızılırmak Gazetesi |Sivas'ın Birlik Sesi
HV
16 TEMMUZ Salı 12:45

Ferit Ferdi Göktepe: Türkiye'nin Parlayan MMA Yıldızı

Sivaslı dövüş ustası Ferit Ferdi Göktepe, Mixed Martial Arts (MMA) dünyasında başarıdan başarıya koşuyor. Kendisini Sivas'ın sokaklarından dünya şampiyonluklarına taşıyan bu sporcu, azmi ve yeteneği ile Türkiye'nin gururu haline geldi.

SPOR
Giriş Tarihi : 13-06-2024 10:08
Ferit Ferdi Göktepe: Türkiye'nin Parlayan MMA Yıldızı

Sivas'ın Gururu: Ferit Ferdi Göktepe

Mütevazi Başlangıçlardan Dünya Arenalarına

1997 yılında Yıldızeli'de doğan Göktepe, küçük yaşlardan itibaren Sivas'ın Alibaba Mahallesi'nde yaşamaktadır. Gençlik yıllarında çevresindeki olumsuz etkilere rağmen spora olan merakı sayesinde doğru yolda ilerlemeyi başardı. Bir arkadaşının tavsiyesi üzerine bir spor salonunda MMA ile tanışan Göktepe, kısa sürede bu sporun kendisi için bir tutku haline geldiğini fark etti.

Başarı Dolu Kariyer

Göktepe'nin spor kariyeri yaklaşık 10 yıl önce başladı ve hızla profesyonel seviyeye ulaştı. 2019 yılında Ankara'da Açık Sıklette 61 kiloda Türkiye Şampiyonu olan Göktepe, bu başarıyı 2021 ve 2022 yıllarında tekrarladı. 2023 yılında Süper Lig'de de şampiyonluk kazanan Göktepe, Ocak 2024'te ProLig'de de zirveye çıktı.

Göktepe, 2022 yılında Tv8,5’ta yayınlanan Vendetta Organizasyonu’nda Viyana organizatörlüğünde İstanbul’da yapılan MMA karşılaşmasında Sivas’ı başarıyla temsil etti. Maçı puanla kaybetse de bu durum onu Yılın Sporcusu seçilmekten alıkoyamadı. Aynı yıl Bakü'de yapılan Bakü Open Grand Prix Şampiyonası'nda art arda rakiplerini yenerek şampiyonluğu elde etti.

İlk ve Tek Türk Dövüşçü

Dünyanın en prestijli organizasyonlarından RIZIN FF'de dövüşen ilk ve tek Türk dövüşçüsü olan Göktepe, dünya sıralamasında ilk 3'te yer alan büyük bir organizasyonda dövüşen ilk ve tek Türk olma imkanını elde etti. Ağustos ayında Bakü'de düzenlenecek olan CFC organizasyonunda 65 kiloda mücadele edecek olan Göktepe, burada da şampiyon olmayı hedefliyor. Kazanması halinde Türkiye'ye Dünya Şampiyonluk Kemerini getiren ilk Türk dövüşçü olacak.

Ana Sponsorluk Arayışında

Ferit Ferdi Göktepe, şimdi bu büyük organizasyonda yer almak için kendisini destekleyecek ve büyük arenalarda onunla beraber yer alacak bir ana sponsor arayışında. Birçok kişi ve kurumla görüşmesine rağmen, başarılı kariyerine rağmen Sivas'ta yeterli desteği ve ilgiyi göremiyor. Buna rağmen ülkemizi başarılardan başarılara taşıyor ve birçok dünya arenasında Türk Bayrağını Sivas ve Türkiye adına dalgalandırmaya devam ediyor. Bu mücadelesinde bir ana sponsorluğa ihtiyaç duyan Göktepe, şimdi sırada GFC organizasyonunda dünya şampiyonluk kemeri için hazırlanırken ana sponsor desteğiyle bu maça çıkmak istiyor.

Yeni Nesil Sporcular Yetiştiriyor

Göktepe, şu anda Sivas'ta bir spor salonunda genç sporcular yetiştiriyor ve gençleri spora teşvik ediyor. Gençlerin hayata tutunması ve kendilerine hedef belirlemeleri için elinden geleni yapıyor, hatta bu konuda okullarda konferanslar dahi veriyor. Sporun sağlık ve öz güven kazandırıcı etkilerini anlatarak, gençlere doğru yolu göstermeye çalışıyor.

Ferit Ferdi Göktepe, Sivas'ın ve Türkiye'nin gururu olarak MMA dünyasında parlamaya devam ediyor. Başarıları ve azmiyle örnek bir sporcu olan Göktepe, desteklendiği takdirde daha büyük başarılara imza atacağına şüphe yok.

AdminAdmin

Admin

YORUMLAR
sanalbasin.com üyesidir