Kimdir
Giriş Tarihi : 13-02-2023 12:59

Haluk Pekşen kimdir?

CHP'li Haluk Pekşen'in neden öldürüldüğü merak konusu oldu. Tüm detaylar haberin devamında...

Haluk Pekşen kimdir?

Haluk Pekşen neden öldü?

3 hafta önce yoğun bakıma kaldırılan eski CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, hayatını kaybetti.  CHP 25 ve 26'ncı dönem Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen hayatını bir süredir tedavi gördüğü Güven Hastanesi'nde hayatını kaybetti. CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Pekşen'in vefat haberini şöyle duyurdu: "25-26. Dönem CHP Trabzon Milletvekilimiz, değerli arkadaşımız Haluk Pekşen'in vefat haberi hepimizi derinden üzdü. Kendisine Allah'tan rahmet ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum. Mekanı cennet olsun.  Ağustos ayının başında zatürre teşhisi konan Pekşen, Bodrum Acıbadem Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Haluk Pekşen kimdir?

1961 yılında Trabzon’un Yomra ilçesinde doğdu. İlk öğrenimini Yomra’da, Lise öğrenimini Ankara Başkent Lisesi’nde Üniversite eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. 1987 Yılında Avukatlığa başlayan Haluk Pekşen, SODEP ile başladığı siyasal yaşamına Cumhuriyet Halk Partisi ile devam etti. Cumhuriyet Halk Partisi’nin 1992 yılında açılışı sonrasında Trabzon’da yapılan ilk MYK toplantısında alınan kararı ile açılış konuşması Haluk Pekşen tarafından yapıldı. Devrimci İşçi Sendikaları DİSK’in yeniden yetki kazanmasında Avukat olarak görev yaptı. 120’nin üzerinde Sivil toplum örgütü ve Derneğin kurucusu ya da üyesi olan Pekşen, 2006 -2009 yılları arasında % 96.4’lük bir iş başarısıyla, Türkiye Kızılay Derneği Hukuk Müşavirliği görevini yürüttü.
Kulüpler Birliği Hukuk Kurulu Başkan Vekilliği, Türkiye Özel Sektör Havacılık İşletmeleri Derneği danışmanlığı, Doğu ve güneydoğu Anadolu İhracatçılar Birliği Başkan Vekilliği, Türkiye İhracatçılar Birliği kurucusu ve Başkan Vekilliği, Tur Operatörleri Derneği Genel Sekreterliği ile Değerler ve Dayanışma Derneği Başkanlığını da yapan Pekşen çok sayıda sivil toplum faaliyetinde aktif olarak görev aldı. Çok sayıda yerel, ulusal ve uluslararası basın ve yayın kuruluşunda söyleşi ve makalesi yayınlandı.
 

Kübra Taş (Web)Kübra Taş (Web)

Kübra Taş