Sivas Kızılırmak Gazetesi |Sivas'ın Birlik Sesi
HV
16 TEMMUZ Salı 12:06

Hayat Ağacı Derneği, bu sene 441 hisse sahibi adına 63 kurbanın kesimini gerçekleştirdi

Her yıl Kurban Bayramı’nda vekâletle kurban bağış kampanyası düzenleyen Hayat Ağacı Derneği, bu sene 441 hisse sahibi adına 63 kurbanın kesimini gerçekleştirdi.

YEREL
Giriş Tarihi : 26-06-2024 12:00
Hayat Ağacı Derneği, bu sene 441 hisse sahibi adına 63 kurbanın kesimini gerçekleştirdi

Belediye Başkanı Dr. Adem Uzun, bağışlarıyla Hayat Ağacı Derneği’ne katkı sağlayan hayır sahipleri ile görevli personele teşekkür etti.

 

Hayat Ağacı Derneği, Kurban Bayramı’nda hayır sahiplerinin hisse bağışlarıyla 63 adet büyükbaş satın aldı. Kurban kesimleri esnasında her bir hisse sahibinin adının okunduğu ve vekâletinin verildiği anlar kamera kaydına alındı. İsteyen bağışçılar kurban kesimlerini yerinde görme imkânı buldu. Kesim sürecinin yer aldığı görüntüler ise ayrıca bağışçılara ulaştırıldı.

 

Hayat Ağacı Derneği’ne kurban hissesi bağışlarının yanı sıra, kestikleri kurbanlardan pay getiren çok sayıda hayır sahibi oldu. Büyükbaş kurban hissesi bağışçılarına, bayramın ikinci gününden itibaren 5 kg kemiksiz kurban eti verildi.

 

Bağışlanan kurban etleri, 2 buçuk kilogram paketler halinde Gıda Bankası soğuk hava deposuna yerleştirildi. İhtiyaç sahipleri, kurban hisse bağışları sayesinde, yılın 12 ayında aldıkları gıda ürünlerinin yanı sıra, kemikli veya kemiksiz kurban eti de alabilecekler.

 

Kampanya sürecini büyük bir hassasiyetle yürüttüklerini dile getiren Belediye Başkanı Dr. Adem Uzun; “Hayat Ağacı Derneğimiz aracılığı ile düzenlenen kurban bağış kampanyamıza sağ olsun hemşehrilerimiz büyük bir teveccüh göstererek destek sağladı. Tüm hayır sahiplerimize teşekkür ediyorum. Rabbim kurbanlarını kabul eylesin. Onların emanetlerini soğuk hava depolarımızda muhafaza ederek yıl boyu ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştıracağız. Kurbanların temin edilmesi, kesilmesi ve pay edilmesinde titizlikle çalışan kıymetli arkadaşlarımıza da şükranlarımı sunuyorum. Hayat Ağacı Derneğimiz bünyesinde alan el ile veren eli buluşturarak gönül köprüleri kurmaya devam edeceğiz” dedi.

AdminAdmin

Admin

YORUMLAR
sanalbasin.com üyesidir