Sivas Kızılırmak Gazetesi |Sivas'ın Birlik Sesi
HV
15 TEMMUZ Pazartesi 11:06

İlahiyatçı Yusuf Kavaklı hayatını kaybetti

Sağlık problemleri nedeniyle tedavi gören ve bir süredir yoğun bakımda hayat mücadelesi veren İlahiyatçı Yusuf Kavaklı, hayatını kaybetti. Kavaklı'nın vefatını birlikte program yaptığı sunucu Nur Viral duyurdu.

Yaşam
Giriş Tarihi : 14-06-2024 15:57
İlahiyatçı Yusuf Kavaklı hayatını kaybetti

Sunucu Nur Viral, Yusuf Kavaklı'nın hayatını kaybettiğini canlı yayında gözyaşlarıyla duyurdu.

Kendisi için çok zor bir yayın olduğunu belirten Viral, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, "Çok acı bir haberle güne başladım. Çok kıymetli hocamız Yusuf Kavaklı vefat etti. Hepimizin başı sağ olsun. Rabbim kıymetli eşine ve sevdiklerine dayanma gücü versin" ifadelerini kullandı.

KANSERİ YENEMEDİ

Televizyon programında verdiği cevaplarla zaman zaman sosyal medyada da gündem olan Yusuf Kavaklı bir süredir kanser hastalığıyla mücadele ediyordu.

ERDOĞAN'DAN TAZİYE MESAJI

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sosyal medya hesabından taziye mesajını paylaştı:

"Vefatını üzüntüyle öğrendiğim ilahiyatçı Yusuf Kavaklı hocamıza Allah’tan rahmet niyaz ediyor, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun"

YUSUF KAVAKLI KİMDİR?

Yusuf Kavaklı, 1946 senesinde Sivas'ta dünyaya geldi.

İlkokulu doğduğu köyde okuyan Kavaklı, 1970 senesinde İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden, 1974 senesinde de İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü'nden mezun oldu.

Çalışmaya ilk kez 24 Ağustos 1966 tarihinde Bayrampaşa Kartaltepe Çift Şerefeli Cami’de İmam-Hatip olarak başladı. 1982 senesinde Diyanet İşleri Başkanlığı'nca Belçika'ya din eğitmeni olarak gönderildi.

1987 senesinde Türkiye'ye geri dönen Kavaklı, bir süre Silivri Merkez Vaizi olarak çalıştıktan sonra Küçükçekmece'ye kurucu müftü olarak tayin edildi ve bu görevini 14 sene sürdürdü.

2004 senesinde İstanbul İl Müftü Yardımcılığına getirildi, 2011 senesinde emekli oldu. Muhtelif televizyon programlarına katılıp dini soruları cevaplandırdı.

AdminAdmin

Admin

YORUMLAR
sanalbasin.com üyesidir