SAĞLIK
Giriş Tarihi : 19-05-2023 12:28

İş Sağlığı ve Güvenliğimizi Şansa Bırakmıyoruz!

Sivas İl Özel İdaresi bünyesinde çalışan personellerimiz, 6331 sayılı ‘İş Sağlığı ve Güvenliği’ kapsamında, çeşitli testlerin yapılmasıyla sağlık taramasından geçirildi.

İş Sağlığı ve Güvenliğimizi Şansa Bırakmıyoruz!

İdare bünyesinde, 2015 yılında kurulan ve alanında uzman olarak çalışan İş Sağlığı Güvenliği birimimiz, personellerimizi tek tek muayene etti. Sağlık durumları incelendi. Yakın zamanda geçirdikleri öksürük, nefes darlığı ve kalıtsal olarak sınıflandırılan hastalıkları olup olmadığı konusunda bilgi alındı. Sonrasında ise odyometre, hemogram, akciğer grafi ve solunum fonksiyon testlerini gerçekleştirdiler.

İş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması, mevcut sağlık ve güvenlik şartlarının iyileştirilmesi ile birlikte verimli bir iş gücü elde etmek amacıyla çalışmalarımız büyük özenle sürdürülmektedir.

Ayrıca çalışanlarımızın sağlığını yakından takip eden İdaremiz, 6331 sayılı “İş Sağlığı ve Güvenliği” kanunu kapsamında periyodik olarak yapılması zorunlu tetkiklerin form ve raporlarını hem özlük dosyalarında hem de dijital ortamda arşivleyerek kayıt altına almaktadır.

AdminAdmin

Admin