Sivas Kızılırmak Gazetesi |Sivas'ın Birlik Sesi
HV
16 TEMMUZ Salı 13:22

Katilleri biliyorum

Ankara'da uğradığı suikast sonucu hayatını kaybeden eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, "Kızım 'Anne sen de ölecek misin' diye sordu.

GÜNDEM
Giriş Tarihi : 10-04-2024 16:13
Katilleri biliyorum

Ankara'da uğradığı suikast sonucu hayatını kaybeden eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, "Kızım 'Anne sen de ölecek misin' diye sordu. Sinan'ı öldürenlerden her kötülüğü beklerim. Katilleri biliyorum ama somut delilim yok" dedi.

Ayşe Ateş, eşinin katillerinin tanıdığını ancak somut delilleri olmadığını belirtti.

Sinan Ateş’in öldürüldüğü gün yaşadıklarını anlatan Ayşe Ateş, şu ifadeleri kullandı:

“Büyük kızım hepimizden erken evden çıkıyordu. O çıktı. Sonra biz uyandık. Sinan’la birlikte kahvaltı yaptık. Sinan hepimizden bir saat kadar sonra evden çıkardı. Her sabah olduğu gibi Zeynep’le saklambaç oynadı. Sonra evden çıktık. O gün ona sarılmadığım için pişmanım. Keşke son kez sarılsaydım. Sadece Zeynep’e sarıldı ve çıktık evden.

‘TELEFONLAR GELMEYE BAŞLADI’

Öğleden sonra iki civarı üst üste telefonlar gelmeye başladı. İşte arkadaşlar aradı nerdesin diye. Yeğenler arasdı yenge nerdesin diye. Anladım bir terslik olduğunu. Onunla birlikte vurulan dayısının oğlu Selman’ı aradım. Selman açmadı. Başşka bir arkadaşı açtı. Hastanede olduklarını söyledi. Hastaneye gidince anladım zaten. Büyük bir kalabalık vardı hastanenin önünde öyle anladım.”

‘ÜLKÜ OCAKLARI YÖNETİCİLERİ TARAFINDAN…’

Özbey’in “Kimden ve neden tehdit alıyordunuz?” sorusunu yanıtlandıran Ateş, “Bunu tehdit edenlere sormak lazım. Sinan’ı neden tehdit olarak görüyorlardı. Görevi bıraktığı andan itibaren itibarsızlaştırma politikası güttüler Sinan’a karşı, Ülkü Ocakları mensupları tarafından, yöneticileri tarafından…” ifadelerini kullandı.

“Size, sizce katil kim desem söylemeyeceksiniz biliyorum. Ama evinizde otururken, çevrenizle konuşurken katilin kim olduğunu biliyor musunuz?” sorusunu da yanıtlandıran Ateş, şu ifadefleri kullandı:

“Evet tabii ki. Her şey açıkça ortada. Bunu ben de söylemiyorum. Ben kim olduklarını biliyorum ama nasıl söyleyeyim. Çünkü orada değildim. Olayı görmedim. Nasıl söyleyeyim. Bunu hakimler savcılar söyleyecek.”

‘MHP’ SORUSU

“Ben artık bu yükü taşıyamıyorum. Ben devletimi yanımda görmek istiyorum. Ben basın açıklamamda Sayın Cumhurbaşkanı’na seslenmiştim. Onun bu vebalin altına gireceğini düşünmüyorum. Mutlaka bana yanıt verecek.” diyen Ayşe Ateş, İpek Özbey’in “MHP’den beklemiyor musunuz?” sorusuna da “Hayır ben onlardan hiçbir şey beklemiyorum.” yanıtını verdi.

Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş: Katilleri biliyorum

 

AdminAdmin

Admin

YORUMLAR
sanalbasin.com üyesidir