Sivas Kızılırmak Gazetesi |Sivas'ın Birlik Sesi
HV
16 TEMMUZ Salı 11:41

LGS Sonuçları Açıklandı mı? Tercihler hangi tarihlerde yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı LGS sonuçlarının açıklanma tarihi belirlendi mi sorusu sınava giren adaylar tarafından en çok merak edilenler arasında.

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 20-06-2024 12:46
LGS Sonuçları Açıklandı mı? Tercihler hangi tarihlerde yapılacak?

Milli  Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan duyurular bugünlerde en çok 8. sınıfı bitirmiş ve LGS'ye girmiş olan öğrencilerin, lise eğitimini iyi bir okulda tamamlamak isteyen öğrenciler tarafından takip ediliyor. İyi bir lise eğitimi almak isteyen öğrencilerin uzun çalışmaların ardından katılmış olduğu LGS sonuçları ne zaman açıklanacak, LGS tercihleri ne zaman yapılacak 2024 sorusunun yanıtlarını merak ediyor ve bir umutla sonuçların bir an önce açıklanmasını istiyorlar.

LGS sonuçları açıklanma tarihi!

Liselere Geçiş Sistemi LGS sonuçlarının erken açıklanmasına dair beklentiler karşılık bulmayacak. Milli  Eğitim Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu takvimde, belirlenen LGS takvimine göre sonuçlar 28 Haziran 2024 Cuma günü açıklanmış olacak. Sınav sonuçlarının açıklanacağı saat verilmiş olmasa da sonuçların öğle saatlerinde açıklanacağına dair beklentiler bulunuyor.

LGS tercihi hangi tarihte yapılacak?

28 Haziran 2024 tarihinde LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından Bu süreçle birlikte tercih ve yerleştirme kılavuzu da yayınlanmış olacak. Ancak bu sürecin devamında hemen tercih yapması önerilmeyen öğrencilerin biraz sonuç değerlendirmesi yapıp, alanında uzman kişilerle, örneğin rehber öğretmenleri ile görüşerek tercih yapmaları öneriliyor. Unutmamak gerekiyor ki eğitim, aceleye getirilmesi gereken bir konu değildir.

Öğrencilerin gideceği liseyi düşünerek ve özenle tercih etmesi ilerleyen eğitim öğretim hayatı için oldukça büyük bir öneme sahiptir. Bu aşamada doğru lise tercihinde bulunan öğrenciler ilerleyen dönemler için avantaj elde etmiş olmaktadır.

AdminAdmin

Admin

YORUMLAR
sanalbasin.com üyesidir