Çalışma Hayatı
Giriş Tarihi : 14-03-2023 09:46

Mermerci Esnafımız Mağdur Olmamalı

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil , mermerci esnafının sorunlarını gündeme taşıdı.

Mermerci Esnafımız Mağdur Olmamalı

Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Dumanın başkanlığında yapılan toplantıya Sesob Başkanı Hakan Demirgil, mermerci esnafının bağlı bulunduğu Demirciler Odası Başkanı Harun Koç ile Sivas’ta faaliyet gösteren mermerci esnafı katıldı.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil’in talebi üzerine Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Duman’ın makamında gerçekleştirilen toplantıda, özellikle mezarlık müdürlüğünde mermerci esnafının yaşadığı sıkıntılar ve Yukarı Tekke’de mermercilerin sıkıntıları dile getirildi.

Esnaf ve Sanatkarların mağduriyetinin giderilmesi ve istişare yapılması amacıyla toplantıyı gerçekleştirdiklerini ifade eden Sesob Başkanı Hakan Demirgil, “Yukarı Tekke kabristanlarındaki mermer yapımında faaliyet gösteren mermerci esnafımız bazı durumlarda sorun yaşıyor. Mezarlık yapılırken inşaat sezonu da sınırlandırıldığı zaman esnaflarımız iş yapamıyor ve zor durumda kalıyor. Esnaf ve sanatkarlarımıza her zaman yardımcı oluyorsunuz. Siz değerli belediye başkan yardımcımızdan mermerci esnafımıza da yardımcı olmanızı talep ediyoruz Her zaman sorun ve sıkıntılarımızı dinleyen, çözümü yolunda gayret gösteren Belediye Başkanımız sayın Hilmi Bilgin’in şahsında başkan yardımcılarımıza ve birim müdürlerimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Mermerci esnafının sorunlarını ve taleplerini dinledikten sonra gerekli çalışmaların yapılacağını dile getiren Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Duman, esnafın mağduriyetinin giderilmesi ve kabristanda mermerci esnafının yaşadıkları sıkıntıların bir daha yaşanmaması için Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Demirciler Esnaf Odası ile de birlikte ortak çalışmalar yapacaklarını  kaydetti.

Toplantı, sorun ve sıkıntıların karşılıklı olarak görüşülmesi ve görüş alışverişinde bulunulması ile sona erdi.

AdminAdmin

Admin