Kimdir
Giriş Tarihi : 22-05-2023 14:41

Mustafa Kaya Kimdir? Biyografi ve Siyasi Geçmişi

2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonuçlandı. Vatandaşlar ikinci kez sandığa giderken milletvekilleri ise belli oldu. Siyaset sahnesinde yükselen isim Mustafa Kaya herkes tarafından merak ediliyor. İşte Mustafa Kaya’ya dair her şey ve daha fazlası haberimizde…

Mustafa Kaya Kimdir? Biyografi ve Siyasi Geçmişi

Mustafa Kaya kimdir?

Mustafa Kaya 1974 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Lisans eğitimini Fatih Üniversitesi'nde, Yüksek Lisans eğitimini Bilgi Üniversitesi'nde tamamladı.

Lise yıllarından beri çeşitli görevler alan Mustafa Kaya Refah Partisi ve Fazilet Partisi dönemlerinde ilçe başkan yardımcılıkları yaptı. 2004 yılından bugüne kadar, Saadet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak “Ekonomik ve Sosyal Konular Başkanlığı, Dış İlişkiler Başkanlığı ve Siyasi İşler Başkanlığı” görevlerinde bulundu.

2011 yılı Ocak ayından bugüne kadar, ulusal yayın yapan TV5 kanalında haftalık canlı olarak yayınlanan “Sınır Ötesi” programının yapımcılığını ve sunuculuğunu yapmıştır. tv5haber.com internet haber sitesinde düzenli olarak yazıları yayınlanmaktadır. Birçok ulusal ve yerel STK’larda farklı sorumluluklar üstlenmiştir.

Mustafa Kaya evli ve 2 çocuk babasıdır.

Zehra KüçükZehra Küçük

Zehra Küçük(web)