Sivas Kızılırmak Gazetesi |Sivas'ın Birlik Sesi
HV
16 TEMMUZ Salı 12:39

Nerde bir ihtiyaç ve mazlum varsa Rabbimin izniyle Muhsin Başkanın arkadaşları orda olacaktır

Amsterdam Nizamı Alem Süleymaniye Cami Derneği Başkanı Hikmet Karakış, Hollanda’dan hayırsever hemşehrilerimizin desteğiyle temin edilen akülü ve tekerlekli sandalyeler, Belediyemiz koordinesinde engelli vatandaşlarımıza teslim edildi dedi.

Yaşam
Giriş Tarihi : 24-05-2024 17:07
Nerde bir ihtiyaç ve mazlum varsa Rabbimin izniyle Muhsin Başkanın arkadaşları orda olacaktır

Hollanda’dan hayırsever hemşehrilerimizin desteğiyle temin edilen akülü ve tekerlekli sandalyeler, Belediyemiz koordinesinde engelli vatandaşlarımıza teslim edildi.

Düzenlenen dağıtım törenine; Başkanımız Dr. Adem Uzun, Hollanda Sivaslılar Platformu Başkanı İbrahim Çitil, Amsterdam Nizamı Alem Süleymaniye Cami Derneği Başkanı Hikmet Karakış ve engelli bireylerimiz ile aileleri katıldı.

Amsterdam Nizamı Alem Süleymaniye Cami Derneği Başkanı Hikmet Karakış yaptığı açıklamada, Selamların en güzeli olan Allahın selamıyla hepinizi selamlıyorum, Esselamu Aleyküm

Muhsin Başkanın Amsterdam'da bundan 29 yıl önce açmış olduğu vakfın, Nizam-ı Alem Süleymaniye camisinin Başkanlığını yapmakyatım. 

Vakfımızın gayesi bir elinde Kuran, bir elinde bilgisayar, öncelikle kendi nefsine nizam vermiş, her işinde Allah rızası arayan,  bilinçli, özgüvenli, vatan millet sevdalısı Alperenler yetiştirmek olmuştur.​

Aynı zamanda diğer bir amacımız Muhsin Başkanın cizgisinden giderel onu yeni nesillere anlatmaya çalışarak, herdaim yaşatmak.

Bugün burda Sivas Belediyesi ve Sivaslılar Platfomu ile beraber ihtiyaç sahibi Engelli arkadaşlarımıza bir ayak olmak, destek vermek için burdayız. 
Hepimiz sonuçta bir engelli adayıyız. Yarının neler getireceğini bilemeyiz. Kullanıcılara hayırlı olsun. İnşaAllah tez zamanda eski sağlıklarına kavuşur ve bu sandelyelere ihtiyaçları olmaz. 
Aynı zamanda vakfım adına bütün hayır sahiplerine çok teşekkür ediyorum. 

Şunu belirtmeliyimki bu Amsterdam Nizam-ı Alem Süleymaniye Camii olarak ilk yardımımız değil sonda olmayacaktır. Nerde bir ihtiyaç ve mazlum varsa Rabbimin izniyle Muhsin Başkanın arkadaşları orda olacaktır.

Hepinizi saygı ile selamlıyorum.
Allah'a emanetsiniz riyerek konuşmasını tamamladı.
 

AdminAdmin

Admin

YORUMLAR
sanalbasin.com üyesidir