Sivas Kızılırmak Gazetesi |Sivas'ın Birlik Sesi
HV
15 TEMMUZ Pazartesi 10:27

SCÜ Türkiye’de İlk Dörtte

Türkiye’de sadece 3 yerde bulunan mamogrofi cihazının dördüncüsü Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi’ne kazandırıldı. Radyoloji Bölümünde hizmete kazandırılan mamogrofi cihazının açılışı törenle gerçekleştirildi.

SAĞLIK
Giriş Tarihi : 14-09-2023 22:01
SCÜ Türkiye’de İlk Dörtte

Gerçekleştirilen açılışa SCÜ Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ünal Kılıç ve Prof. Dr. Hakan Yekbaş, Genel Sekreter Doç. Dr. Enis Baha Biçer, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Ömer Tamer Doğan, akademisyenler ve sağlık çalışanları katıldı.

Rektör Prof. Dr. Yıldız yaptığı konuşmada, “Hastanemize kazandırdığımız yeni cihazlarımızla birlikte hastalarımız daha iyi bir hizmet alacaklar.

Türkiye’de sadece dört yerde bulunan bu mamografi cihazıyla teşhisler daha hızlı ve güvenilir olacak. Üniversitemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Cihaz hakkında açıklamalarda bulunan Radyoloji Ana Bilim Dalında görevli Dr. Öğr. Üyesi Nisa Başpınar, “Mamografi cihazının esnek parçaları sayesinde çekimler daha az acılı oluyor.

3 boyutlu görüntüler elde edilen cihazla ilaçlı çekimler yapılarak ilaçsız çekimlerde saptanamayan kitleler bu yöntemle çok daha kolay saptanabiliyor.

Kitlelere hızlı ve rahat bir biçimde biopsi yapılıyor. Eski usul cihazlara göre bu cihazla hasta konforu çok daha fazla iyileştiriliyor.

Hastanemize kazandırılan bu hizmetler için Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız’a teşekkür ederim” diye konuştu.

AdminAdmin

Admin

YORUMLAR
sanalbasin.com üyesidir