EKONOMİ
Giriş Tarihi : 23-02-2023 14:18

Sivas Olarak Konutlara Talibiz

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, Sivas’ta binlerce depremzede ailelerinin yaşadığını belirterek, yapılacak olan konutların bir bölümünün de Sivas’a yapılmasını istedi.

Sivas Olarak Konutlara Talibiz

Kahramanmaraş merkez üstü 11 ili etkileyen depremlerin ardından illerde bulunan binaların çoğunluğu yıkılmış, hasarlı binalarda kullanılmaz hale gelmişti. Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, Sivas ve Sivaslılar olarak depremzede ailelere en güzel şekilde hizmet vermeye , mağduriyetlerini gidermeye çalıştıklarını ifade ederek, Toki tarafından deprem bölgelerine yapılacak konutların bir bölümünün de Sivas’a yapılmasının önerdi.

Kahramanmaraş ve Hatay başta olmak üzere 11 ilde meydana meydana gelen depremde evlerin yıkıldığını ve vatandaşların başka şehirlere yerleştirildiğini, bu şehirlerden birinin de Sivas olduğunu vurgulayan Sesob Başkanı Hakan Demirgil, “Depremzede vatandaşlarımızın yaraları sarılmaya devam ediyor. Deprem sonrasında evleri yıkılan çadırlara, misafirhanelere ve KYK yurtlarına yerleştirilen kardeşlerimizin ihtiyaçları karşılanıyor. Devletimiz de ev konusunda çalışmalarını sürdürüyor. Toki tarafından depremzede vatandaşlarımız için yapılacak konutların bir bölümünün Sivas’a yapılmasına talibiz. Sivas’ımız fay hattı üzerinde olmayan, yerleşim olarak da deprem rizkinin  az olduğu iller arasındadır. Depremzede vatandaşlarımızın da yerleşeceği en güzel illerden bir taneside Sivas’tır. Bu nedene Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak TOKİ tarafından yapılacak konutların bir bölümünün Sivas’a yapılarak ailelerin Sivas’a yerleşmesini  istiyoruz” dedi.

 

Deprem için en güvenilir iller arasında Sivas’ın olması nedeniyle önemli olduğunu ve Nuri Demirağ Organize Sanayi Bölgesinde yapılacak yatırımlarla istihdamında artacağına dikkat çeken Sesob Başkanı Hakan Demirgil, “ Nuri Demirağ Organize Sanayi Bölgemizde çok sayıda fabrikamızın inşaat çalışmaları devam ediyor. Bu fabrikalarımız yakın bir zamanda üretime geçtiği zaman iş konusunda sıkıntı yaşanmayacaktır.  Fabrikaların yapılması ile birlikte  yapılacak olan konutlarda kalacak vatandaşlarımızın istihdamı daı sağlanacaktır” diye konuştu.

Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, depremzedeler için yapılacak olan TOKİ konutlarının bir bölümünün Sivas’a yapılması için gerekli girişimlerde bulunulması gerektiğini belirterek, başta Sivas milletvekilleri olmak üzere, Sivaslı bürokratları, siyasi partileri  göreve davet etti.

                                                                                                      

AdminAdmin

Admin