Sivas Kızılırmak Gazetesi |Sivas'ın Birlik Sesi
HV
15 TEMMUZ Pazartesi 11:05

Sivas 'ta Yerli Turizm'e Yeni Bir Soluk

Azze Turizm tarafından Sivas’ta yapılan organizasyonlar hem Sivaslı vatandaşları eğlendiriyor hem de komşu illerden vatandaşların Sivas’a gelmesine olanak sağlıyor.

TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 22-05-2024 11:04   Güncelleme : 22-05-2024 11:32
Sivas 'ta Yerli Turizm'e Yeni Bir Soluk

Azze Turizm tarafından Sivas’ta yapılan organizasyonlar hem Sivaslı vatandaşları eğlendiriyor hem de komşu illerden vatandaşların Sivas’a gelmesine olanak sağlıyor. Azze Turzim tarafından yapılan organizasyonlarda önemli ses sanatçıları Sivas’ta sahne alırken düzenlenen konser, fasıl, sıra gecesi gibi yöresel dinletiler ile stand-up gösterileri ve canlı müzik etkinliklerinde Sivas’ta vatandaşlar doyasıya eğleniyor.
Azze Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Harun Aktaş, Sivas’ta eğlence ve kültür sanat alanında önemli projelerle Sivas’ın sosyal hayatına renklilik ve farklılık kattıklarını söyledi. Aktaş, “Şehrimiz genelinde insanımızın eğlence ve turizm sektöründe temel taleplerini dinledik. Bu talepler doğrultusunda gördük ki sanılanın aksine Sivas’ta insanlar sadece belirli caddelerde gezmeyi veya alışılagelmiş birkaç parkta oturmayı değil, konser, fasıl veya sıra gecesi gibi yöresel dinletiler, stand-up gösterileri, canlı müzik gibi etkinlikleri çok daha fazla istiyor. Öncelikle hemşerilerimizin eğlence alanlarını genişletmek ve komşu şehirlerimizden de Sivas’a insanlar getirerek memleketimizdeki insan sirkülasyonunu arttırmak amacıyla Sivas’a yeni bir soluk getirmek için yeni bir eğlence anlayışıyla, Nevzat Ak, Nurseda Binici, Eyüphan, Esin Kaya, İlker Gürsan, Ayça Bingöl, İmera müzik grubu, Cem Ulu, Özge Biroğlu, Nazlı Ekin gibi birçok sevilen ses sanatçısı ile görüşerek otelimize davet ettik ve sahne performanslarını gerçekleştirmelerini sağladık. Sanatçıları dinlemek için şehir dışından gelen vatandaşlarımızı otelimizde misafir ederek bünyemizde bulunan turizm şirketimiz vasıtası ile de şehrin güzelliklerini kendilerine tanıttık ve her hafta şehir ekonomisine katkıda bulunduk. Şehir esnaflarımız ve şehir dışından gelen vatandaşlarımız, bu tür organizasyonlarla bilinen ses sanatçılarının tekrar ve daha sık Sivas’a gelmelerini ve bu tarihi güzellikleri tekrar görmek istediklerini bizlere ilettiler. Biz de bu talepler üzerine şehrimize katkı sağlamak ve turizmi artırmak adına artık her cuma bu tür organizasyonları yapacağız. Bize teveccüh gösteren tüm misafirlerimize siz basın mensupları aracılığı ile teşekkür ediyorum” dedi.

AdminAdmin

Admin

YORUMLAR
sanalbasin.com üyesidir