SİYASET
Giriş Tarihi : 15-03-2023 13:12

Sivas´a siyasi vekil değil Sivas'lı vekil istiyoruz

Sivas Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hakan Sezerer gündemi değerlendirdi; Partiler Vekil listelerini Yüksek Seçim kuruluna sunmaya hazırlanırken Sivaslıların Siyasi vekil değil Sivas'lı vekil beklentileri devam ediyor dedi.

Sivas´a siyasi vekil değil Sivas'lı vekil istiyoruz

Sivas Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hakan Sezerer gündemi değerlendirdi; Sivas´a vekil olacak kişilerin Sivas´ı tanıyan bilen ve daha önemlisi Sivas´ı seven kişilerden olması gerektiğini savunan Sivas Halkı ? Bazı kişilerin Sivas´tan siyasete girmesi için Doğum yeri hanesinde Sivas yazması yeterli oluyor.

Ama Sivaslı için yeterli olmuyor dedi.

Başkanı Hakan Sezerer; Çünkü siyasetçi bizlerin isteği ile değil  atama usulü ile geliyor. Buda Sivas´ın yıllardır süren sorunlarına çözüm olmadığı gibi Sivas´ın elindekilerinin de gitmesine neden oluyor. Daha doğrusu bazıları koltuklarını garanti ediyor Sivas için bir şeyler yapılmıyor.

Biz Sivaslılar olarak artık Sivas halkına vekil olacak kişileri istiyoruz siyasi partilere vekil olacak kişi istemiyoruz.´´ görüşünü savunuyoruz.

Başkanı Hakan Sezerer; Buda Sivas´ın hep yalnız bırakıldığı ve makus kaderini yaşadığının işaretlerinden biri. Bu tür davranışları geçtik Sivas´a yatırım yapılmaz, olan işletmeler gider, şehir müteahhitler cennetine döner, organize sanayi bölgesi tek umut ve hızlı tren bir türlü gelemez vesire,vesaire...

Artık biz Sivas halkı olarak bunları istemiyoruz Dolayısıyla Sivas´a siyasi vekil değil Sivasi vekil istiyoruz. Partilerden Sivas halkının isteklerine kulak vermelerini ve vekil adaylarını ona göre belirlemelerini istiyoruz.´´ diyerem sözlerine devam etti.

Sivas Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hakan Sezerer; Sivas halkı açık ve net olarak nasıl bir vekil istediklerini ortaya koyarken Siyasi Partilerin Sivas halkının taleplerini dikkate alıp almadıkları ise aday listelerinin Yüksek Seçim Kuruluna verilmesi ile ortaya çıkacak diyerek sözlerini tamamladı.

AdminAdmin

Admin