GÜNDEM
Giriş Tarihi : 02-08-2023 12:30   Güncelleme : 02-08-2023 12:36

Sivas'ta Aşıklar Bayramı Yarın Başlıyor

Sivas Valiliği himayelerinde Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü koordinesinde, Sivas Belediyesi ve ilimizdeki kurum ve kuruluşların katkılarıyla 3-4-5 Ağustos tarihleri arasında Âşıklar Bayramı düzenlenecek.

Sivas'ta Aşıklar Bayramı Yarın Başlıyor

Âşıklar Bayramı programları hakkında basın toplantısı düzenleyen Valimiz Sn. Yılmaz Şimşek, 2023 yılının Cumhuriyetimizin 100. Yılı ve UNESCO "Aşık Veysel'i anma yılı olduğunu ifade ederek, iki önemli yıldönümünü en iyi şekilde kutlamak ve Ünlü Halk Ozanı Aşık Veysel’i genç nesillere anlatmak için bir takım etkinliklerin planlandığını ifade etti.

Vali Şimşek, “2023 Âşık Veysel Anma Yılı kapsamında Âşıklar yurdu şehrimizde Kültür ve Turizm Bakanlığımızın katkılarıyla ’Sivas Âşıklar Bayramı etkinliğini gerçekleştireceğimizi sizlere duyurmak istiyorum. Tüm insanlığı ilgilendiren, barış, kardeşlik ve sevgi dolu evrensel mesajlar veren Ünlü Halk Ozanımız Âşık Veysel anısına Sivas’ta Cumhuriyetin 100’üncü yılında böylesine özel bir organizasyon gerçekleştiriyor olmaktan da büyük mutluluk duyuyoruz. Hem âşıklık geleneğini yaşatmak hem de Aşıklar diyarı olan şehrimizde yeni nesillerle aşıkları buluşturmayı hedefliyoruz. Programa ilimizden, yurt içinden ve yurt dışından toplam 84 aşık katılacaktır.” dedi.

Dünyanın dört bir yanındaki Sivaslıları buluşturmak için her yıl 5 Ağustos Günü düzenlenen Gardaşlık Festivalinin bu yıl Gardaşlık Günü olarak Sosyal Medya üzerinden kutlanacağını ifade eden Vali Şimşek, “Milyonlarca Sivaslıyı Dünya Sivaslılar Günü Hashtagi (#) üzerinden sosyal medyada buluşturmak istiyoruz. Ülkemizin ve dünyanın dört bir yanında yaşayan tüm hemşerilerimizin sosyal medya üzerinde ki gardaşlık buluşmasına davet ediyorum. Sivaslının sesini, gardaşlığımızı birlik ve beraberlik içinde gösterelim inşallah.” dedi.

AdminAdmin

Admin