GÜNDEM
Giriş Tarihi : 14-09-2023 12:52

Sivas’ta Köy Yolları Asfaltla Buluşmaya Devam Ediyor

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, köy yollarını asfalta kavuşturmaya devam edeceklerini belirterek, 2023 yılı programı kapsamında 100 kilometre asfalt çalışması yapılırken, 620 kilometrede bakım-onarım asfalt yama işi gerçekleştirildiğini kaydetti.

Sivas’ta Köy Yolları Asfaltla Buluşmaya Devam Ediyor

Vali Yılmaz Şimşek, Sivas İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından 2023 yılı yatırım programı kapsamında yapılan köy yollarının iyileştirilmesi çalışmalarını yerinde inceledi.

Merkeze bağlı Gaziköy-Yıldızeli Banaz grup köy yolunda devam eden asfalt çalışmalarıyla ilgili İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şakir Öner Öztürk’den bilgi alan Vali Şimşek, 2023 yılı asfalt sezonu çalışmalarında sona gelindiğini ifade etti.

"Köy yollarımızı asfalta kavuşturmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullanan Vali Şimşek, "Bu yıl köy yollarında 100 kilometre asfalt çalışması yaptık, 620 kilometrede bakım-onarım asfalt yama işi gerçekleştirildi.

İl Özel İdaresi olarak bu geniş coğrafyada halkımızın mahalli müşterek ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Bunların başında da tabi ki yol hizmetleri var. Bulunduğumuz bölge Gaziköy-Yıldızeli Banaz köy yolu. 25 köye hitap eden bir grup yolu.

Çok sayıda vatandaşımızın kullandığı bir yol güzergâhı. İnşallah bu yol bittiği zaman vatandaşlarımız daha konforlu, tozu toprağı olmayan bir yol standardına kavuşmuş olacak.

Bu hizmetlerin sunulmasında emeği geçen İl Özel İdaresine, İl Genel Meclisine ve asfalt ekibine teşekkür ediyorum. İnşallah bu çalışmalar devam edecek ve daha çok köy yolumuzu asfalt ile buluşturacağız" diye konuştu.

AdminAdmin

Admin