Sivas Kızılırmak Gazetesi |Sivas'ın Birlik Sesi
HV
16 TEMMUZ Salı 13:13

TÜBİTAK Başkanı SCÜ’de

Türkiye Bilimsel ve Teknoloji Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Öğrenci ve Akademisyen Buluşması Programı kapsamında Sivas'ta

TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 26-03-2024 18:50
TÜBİTAK Başkanı SCÜ’de

Türkiye Bilimsel ve Teknoloji Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Öğrenci ve Akademisyen Buluşması Programı kapsamında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) 100. Yıl Kültür Merkezinde öğrenci ve akademisyenler ile bir araya geldi.

Gerçekleştirilen programda SCÜ Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız yaptığı konuşmada, “TÜBİTAK her zaman bilimin desteklenmesine öncülük eden kurumlarımızın başında gelmektedir. Desteklenen ve yürütülen çalışmalar gençlerimize ışık tutarak, Türkiye Yüzyılına katkılar sunmaktadır. Bugün Üniversitemizde TÜBİTAK Başkanımız Prof. Dr. Hasan Mandal’ı ağırlamaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum.” dedi.  

 

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Mandal ise konuşmasında, “Bugün kuruluşunun 50. Yılını kutlayan Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde olmaktan mutluluk duyuyorum. Hem akademisyenlerin hem de öğrencilerin TÜBİTAK tarafından desteklenen projeleri her geçen gün aratarak devam etmektedir. Gençlerimizin gelişen ve değişen teknolojiye ayak uydurarak yenilikçi bakış açısıyla oluşturduğu projelerinde onların her zaman destekçisi olacağız.” ifadelerine yer verdi. Konuşmaların ardından TÜBİTAK Projeleri hakkında bilgi veren Prof. Dr. Mandal, akademisyen ve öğrencilerden gelen soruları cevapladı.

 

Programın devamında TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Mandal, SCÜ Rektörü Prof. Dr. Yıldız’ı makamında ziyaret etti. Ardından TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Mandal, SCÜ Rektörü Prof. Dr. Yıldız ile birlikte bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Bu kapsamda Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, ASELSAN Optik, ESTAŞ, CÜNAM ve Cumhuriyet TEKNOKENT ziyaret edilerek, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alındı.

 

Ziyaretler sonrası TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Mandal ve SCÜ Rektörü Prof. Dr. Yıldız, öğrenciler ile iftar yemeğinde bir araya geldi. Ardından SCÜ Gençlik Merkezinde öğrencilerle sohbet gerçekleştirildi.

 

 

AdminAdmin

Admin

YORUMLAR
sanalbasin.com üyesidir