Sivas Kızılırmak Gazetesi |Sivas'ın Birlik Sesi
HV
16 TEMMUZ Salı 11:38

Tüm hemşehrilerimin kurban bayramını tebrik ediyorum

Toplum olarak birbirimize daha da yakınlaştığımız, birlik ve beraberliğimizin daha da güçlendiği, kardeşlik duygularımızın en üst düzeye çıktığı bir bayrama daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

GÜNDEM
Giriş Tarihi : 15-06-2024 12:13
Tüm hemşehrilerimin kurban bayramını tebrik ediyorum

Vali Şimşek, Bilindiği üzere aramızdaki kardeşlik bağlarını güçlendiren, yardımlaşma ve paylaşma gibi hasretlerimize yoğunlaştıran dini bayramlarımız; bizleri daha da birbirimize yakınlaştırarak küskünlükleri ve dargınlıkların unutulmasına da vesile olmaktadır.

 

Bu müstesna günlerde günlük yaşantımızda gerçekleştiremediğimiz eş, dost, aile ziyaretlerimizi yaparak, özellikle büyüklerimizin gönlünü ve hayır dualarını almalı, çocuklarımızı mutlu ederek, onların tebessümlerine ortak olmalıyız.

 

Bayramda, yetimlerin başını okşayıp, yaşlılarımızın duasında yer almak, ihtiyaç sahiplerinin, kimsesizlerin, hasta ve yaşlıları hatırlamak da bayramların güzelliklerindendir.

 

Bu bağlamda; sevinmek kadar sevindirmenin de büyük önem taşıdığı bayramlarda bugün hepimize düşen görev, bu özel günleri ruhuna uygun şekilde idrak ederek, kurban ibadetiyle paylaşma ve dayanışmamızı artırmak, gönüllere girmek ve bayram sevincimize herkesi ortak etmektir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, Kurban Bayramımızın ilimize, ülkemize ve başta zülüm altındaki Filistin ve tüm İslam coğrafyasına barış huzur ve esenlik getirmesini diliyor, nice bayramlara erişmemiz temennisiyle; tüm hemşehrilerimin kurban bayramını tebrik ediyor, hayırlı bayramlar diliyorum.

AdminAdmin

Admin

YORUMLAR
sanalbasin.com üyesidir