SPOR
Giriş Tarihi : 11-05-2023 13:01

Türkiye yarıfinalinde Sivas’ı Temsil Edecekler

Sivas Kazım Karabekir Paşa İmam Hatip Ortaokulu futbol takımı başarılarıyla göz dolduruyor. Türkiye genelinde 32 takım arasında girmeyi başaran okul takımının hedefi Türkiye şampiyonu olmak.

Türkiye yarıfinalinde Sivas’ı Temsil Edecekler

Sosyal ve kültürel faaliyetlere önem veren, sportif etkinlikleriyle de dikkati çeken Kazım Karabekir Paşa İma Hatip Ortaokulu, futbol takımının başarısıyla da gönüllere taht kuruyor.

Sivas’ta gerçekleştirilen Okullararası yıldız futbol grup müsabakalarında gol yemeden  şampiyon olan takım, 03-06 Mayıs tarihleri arasında Aksaray ilinde yapılan grup maçlarında da yenilgi görmeyerek bir başarı daha elde etti.

Türkiye genelinde  32 takım arasında girmeyi başaran okul takımının hedefi Türkiye şampiyonu olmak.

Okulun futbol takımıyla başarısından dolayı gurur duyduğunu ifade eden Kazım Karabekir Paşa İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Ali Yeşilkaya, Sivassporun U17 takımının Türkiye şampiyonluğundan sonra okul takımının da aynı başarıyı göstereceğini belirtti.

Müdür Yeşilkaya, “ Okul olarak gerek halk oyunlarında gerekse de futbol ve diğer branşlarda başarı gösteriyoruz. Yıldız Futbol grup müsabakalarında takımımız hiç gol yemeden rakiplerini yenerek şampiyon oldu.

Aynı başarıyı Aksaray ilinde yapılan grup maçlarında da göstererek 32 takım arasında yerini aldı. Hedefimiz Sivas’ta yapılacak olan Türkiye Yıldızlar futbol yarıfinalinde aynı başarılı göstermek istiyoruz.

Takımımızın bu başarısında büyük gayretleri olan öğretmenlerimize, takımda görev alan öğrencilerimize , velilerimize çok teşekkür ediyoruz. Yapılacak olan yarı final müsabakalarında takımımıza başarılar diliyorum” dedi.

AdminAdmin

Admin