Sivas Kızılırmak Gazetesi |Sivas'ın Birlik Sesi
HV
16 TEMMUZ Salı 13:19

Uluslararası Film Festivali Jüri Üyeleri Belli Oldu

Sivas’ın kültür, turizm ve tanıtımına katkı sağlanması amacıyla il kez düzenlenecek olan Sivas Uluslararası Film Festivali’nin jüri üyeleri belli oldu.

Yaşam
Giriş Tarihi : 12-05-2024 11:04
Uluslararası Film Festivali Jüri Üyeleri Belli Oldu

-Sinema Sektörünün Önemli İsimleri Jüri Olarak Görev Yapacak

 

30 Nisan tarihinde başvuruları sona eren yarışma kategorilerinin ardından sinema sektörünün önemli isimleri, kurmaca ve belgesel dalında jüri olarak görev alacak.

 

-Yarışmaya 2 Bin 328 Film Başvurusu Yapıldı

 

Türkiye, İran, Hindistan, İspanya, Çin, Brezilya, İtalya, İspanya başta olmak üzere dünyanın birçok farklı ülkesinden 2 bin 328 filmin gönderildiği yarışmaya 1 bin 770 kurmaca film, 641, belgesel film başvurusu yapıldı.

 

Başvurusu yapılan filmlerin değerlendirmeleri ön jüriler tarafından yapılarak, finale kalan filmler belirlenip en iyi belgesel ve kurmaca filmlerine ödülleri dağıtılacak.

 

-Festival Kapsamında Birçok Etkinlik Düzenlenecek

 

Ödül kazanan filmler 31 Mayıs 2024 tarihinde yarışmacıların, konukların ve halkın katılımıyla yapılacak olan galada açıklanacak.  Festival takvimi boyunca şehrin birçok noktasında çocuklar için çizgi film gösterimlerinden, açık hava film gösterimlerine, oyuncu/yönetmen/yapımcı söyleşilerinden atölye çalışmalarına sergilerden konsere kadar birçok etkinlik gerçekleştirilecek. Etkinlik takvimi planlandıktan sonra yerel ve ulusal basının katılımıyla birlikte bir bilgilendirme toplantısı yapılacak.

 

 

-Kurmaca Film Jüri Üyeleri

Sivas Uluslararası Film Festivalinde kurmaca dalında Adilkhan Yerzhanov (Kırgızistan/Yönetmen) Ilgar Najaf (Azerbaycan/Yönetmen) Mustafa Kara (Yönetmen) Selen Uçer (Oyuncu) ve Akın Aksu (Senarist) görev alacak.

 

-Belgesel Film Jüri Üyeleri

Belgesel film jüri üyeleri ise Emre Karapınar (Yönetmen) Ertuğrul Karslıoğlu (Yönetmen) Kerime Senyücel  (Yönetmen) Kurtuluş Özgen (Yönetmen) Marian Tutui (Romanya/Yönetmen) olarak belirlendi.

 

AdminAdmin

Admin

YORUMLAR
sanalbasin.com üyesidir