Sivas Kızılırmak Gazetesi |Sivas'ın Birlik Sesi
HV
15 TEMMUZ Pazartesi 10:42

BEN KÜSTÜM SENDE KÜSECEKSİN

NEVİN KILIÇ
NEVİN KILIÇ
Giriş Tarihi : 24-06-2024 17:18

Bazı karakterini bulamamış kişiliğini tamamlayamamış insanların baş vurduğu yöntem.

İki insan tartışır birbirlerine küsebilir. Bu sorun ikisi arasında ve ikisini bağlar. Ne yazık ki birbirine küsen bu şahıslar kendi konuşmadığı küstüğü insanı çevresine kötüler ve onların da konuşmasını istemez küs olmalarını bekler.

Genellikle bu tür davranışta bulunanlar sıkıntılı çocukluk geçirmiş kendine güveni olmayan zayıf karakterli şahıslardır. Sen küs olabilirsin. Çıkarların ters düşmüş olabilir. Ama diğer insanlara karşı bir sıkıntısı olmamıştır. Sen herkesten senin gösterdiğin tepkiyi göstermesini bekleyemezsin.

O senin problemindir.

Bu sorunu kendin çözmen gerekir.

Daha sonraki zamanlarda belki barışır gayet güzel arkadaş dost olabilirsin. İşte o zaman senin için tepki gösterip küsen insanlar ne yapacak. Sen otur de otursunlar. Konuş de konuşsunlar. Küs de küssünler. Bu nasıl bir mantık ve karakterdir.

İnsanların kendine ait bir düşüncesi, yaşam tarzı ve karakteri vardır. Toplumsal yapıya ters düşmedikten sonra kimse kimseye ne yapması gerektiğini özellikle kendisi gibi davranmalarını bekleyemez. Kendisi gibi düşünmelerini isteyemez.

İş yerinde aynı düşünce yapısında olan bir arkadaşımı vardı.

Aynı işyerinde bir arkadaşla tartışmış ve küsmüşler. Sonra bize gelmiş ‘’ arkadaşlar eğer benim arkadaşımsanız ben sizin bu insanla konuşmanızı görüşmenizi istemiyorum.

Ben konuşmuyorum sizde konuşmayacaksınız şeklinde emir kipiyle söyledi.

Biz ona cevap olarak ona siz karar veremezsiniz. Bu durum bizi bağlar. Kiminle konuşup konuşmayacağımızı siz söyleyemezsiniz. Size karşı kötü davranışı olan bize karşı olmaz. Eğer aynı davranışı bize de sergilerse o zaman biz kendi tepkimizi ortaya koyarız dedik.

Ne kadar cahilce bir söylemdi. Eminin çoğunuzun bu yapı ve düşüncede bir tanıdığı vardır. Sizi kendisi gibi yönetmeye aynı davranışları göstermeye zorlayanlar olur. Bu tür insanların özgüven eksikliği ve kendilerine güveni olmayan bir sorunları olduğu kesin.

Psikolojik olarak çocukluklarına, büyüdükleri aile ve çevreye bağlı yaşadıkları travmalara bağlıdır.

Kişiliği gelişmemiş kendisini geliştirmemiş bir insan tipi. Ne kadar okusa da eğitim ve öğretimin bir faydasını görememiş, kendisini geliştirememiştir.

Bu tür düşünce ve karakterde olan insanların kesinlikle bir uzmandan aile terapistlerinden psikologlardan yardım alması gerektiğini düşünüyorum. Bu tür zayıf karakterini değiştirmeli kendine öz güvenini sağlamalıdır.

YORUMLAR
Mihriban Sari 3 hafta önce
Tam da bir narsist düşüncesine sahip karakteli bir bozuk şizofik mantık.

İmkansız bir vaka butür insanlar.

Cahaletin ezikliğin yetersizliğin, Nirvana yapmış hali. Ellerinize sağlık Nevin hanımcım başarılar sevgiler kutlarım.
sanalbasin.com üyesidir