Sivas Kızılırmak Gazetesi |Sivas'ın Birlik Sesi
HV
15 TEMMUZ Pazartesi 12:19

Herşey Değişti...

Hakan SEZERER
Hakan SEZERER
Giriş Tarihi : 10-06-2024 10:32


Bizler 10-20 sene önce iyiydik komşu komşu ile konuşurdu arkadaş arkadaşı tanırdı, akraba akrabaya ihanet etmez idi ama bugün? sosyal siteler bizi birbirimizden ayırdı selam verenin selamını facebooktan alır olduk.

Misafirlerimizi Facebook'ta ağırlar olduk.
Bizler komşu idik, ahbab idik hepimiz bir adamın kalbinde toplanırdık ama bugün kin nefret dedikodu...
Ozamanlar bereketin ve insanlığın bol olduğu günlerdi anne babamızla gün boyu otururduk.
Ye şimdi? telefonumuzun başında nöbet tutuyoruz sorsalar bugün anne ve babanın yüzüne kaç kez baktın ve telefona kaçkez baktın?
Günlerimiz değişti artık bereket ne rızıkta  ne malda nede evlatlarda nede evlilikte hiçbirşey kalmadı.
Biz zamanı ayıplıyoruz ama asıl ayıp bize peki değişen ne!..

Evet nefisler değişti, ruhlar değişti eski saf ve tertemiz idi ama bugün insan ancak arkadaşının malını nasıl alacağım diye  veya komşumu, akrabamı nasıl kandırırım diye düşünür olduk, şimdi meclislerde oturum insanların dedikodusunu yapıyoruz.
eskiden ise meclislerde oturulup insanların iyiliklerini düşünürdük herşey değişti.

Artık o günler dönmez eğer nefisler eski yıllara dönse tertemiz nefislere dünya malını düşünmez, sadece alemin rabbi olan Allah’ın rızasını düşünür.

YORUMLAR
DİĞER YAZILARI KOLTUK SEVDASI Kamuda tasarruf paketi,yerel basının idam fermanıdır EN KALBİ DUYGULARIMLA TEŞEKKÜR EDERİM “Büyüdükçe küçülmesini bileceksin” Gönlümüz alçakta, yüreğimiz yüksekte olsun yeter. Neydi Vefa?... Hakikat satan pazarda tezgah açılmaz. Senin Derdin Ne Diyenlere!... KALİTELİ İNSAN NEDEN GENELLİKLE YALNIZDIR? İşi Erbabına Veriniz Bir göz kırpımı dünya için değermi?... Gazeteci toplumun menfaatlerini kendi menfaatlerinin önünde tutandır. Eskiden... GAZETECİ TETİKÇİLİK YAPAR MI? BİZ İNSANIZ Seçime 5 Gün Kala, Sivas’ta Seçimin Baş Aktörü “İLBEYLİLER” “işi ehline veriniz” MAHKEME KADIYA MÜLK DEĞİL Siyasi değil Sivas'lı vekil beklentileri devam ediyor. Bunca bedeli ödedikten sonra artık ders alalım Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur. Sesimizi Duyan Var mı?... Vekillik... Adaylık Hak Edene Hakkını Vermeli... Hattı zatında tehlikelidir! Bunlardan heva adamı çıkar, ama dava adamı çıkmaz. SİZE TOKİDEN EV ALACAM İĞNELİYORUM... OLMAZSA OLMAZ ÇOCUKLUK RİTÜELLERMİZ Osman abimle (Osman SEÇİLMİŞ) ile bir anektod... Emaneti ehline vermek… HERKES İŞİNİ LİYAKATLE YAPSA İDİ BİZDE BU HALDE OLURMUYDUK?... TÜRK budununu koru Bayramınız sevgi ve saygıyla geçsin inşallah. EN PAHALI ŞEYLER PARAYLA SATIN ALINMAYANLARDIR. VİRAN OLUP GÖNÜL KIRMAYA DEĞER Mİ? Dileğimdir… MAHKEME KADIYA MÜLK DEĞİL ÜRETEN DEĞİL TÜKETEN TOPLUM OLDUK!… USTA... Herşey Değişti... RAHMETLE… DEĞERLERİMİZE KATKI SAĞLAMAK ZORUNDAYIZ. BİR DURUŞU OLMALI İNSANIN! 'Gazetecilik cesaret işidir!' Bukalemun Kostümlü Madrabazlar HAK EDENE HAK ETTİĞİNİ VERECEKSİN Huzur ve kolaylıkla dünyayla vedalaşmak...” BİR GENÇ BABASINA SORUYOR...! “Komşusu açken tok yatan bizden değildir” ÖZLÜYORUZ SENİ KOCA REİS... TASI TARAĞI TOPLAYIP GİTSEK BURALARDAN MAREŞAL GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK NE YAPTI...? SİL GİTSİN...! “Hangi yüzle geldiniz buraya...‼️ BU FANİ DÜNYA İÇİN NEYİN MÜCADELESİ BU ?... “Büyüdükçe küçülmesini bileceksin” BİZ BÖYLE ÇÜRÜDÜK... ESNAF EKONOMİNİN OMURGASIDIR. “BIR TORBA TOZ ŞEKER!..” MAKAM VE MEVKİLERİNE GÜVENENLERE!.. AHDE VEFA İMANDANDIR!.. Uzaktan Eğitim
sanalbasin.com üyesidir