Sivas Kızılırmak Gazetesi |Sivas'ın Birlik Sesi
HV
15 TEMMUZ Pazartesi 10:47

SEN KİMİN KUKLASISIN?

Fikri Pınarlı
Fikri Pınarlı
Giriş Tarihi : 27-06-2024 14:49

Tacikistan da neler oluyor?
 Türkii cumhuriyetlerinden olan bu ülkede geçtiğimiz günlerde başörtüsü yasağı ve dini bayramların kutlanması yabancı kültüre ait olduğu gerekçesiyle tümden yasaklandı.
 %99 müslüman olan ve ülke liderinin adı bile "İmamali Rahman"olan bir ülkede 21.yy da bunların yaşanıyor olması kabul edilir bir durum değildir.
1992 yılında SSCB nin dağılmasıyla birlikte tam 32 yıldır aynı kişi tarafından yönetilen ülkede 1992-1997 yılları arasındaki iktidar kavgasında yüz bin kişi ölmüştür.
Demokrasinin d si bile olmayan ülkede sözde Sünni bir liderin uygulamaları ile islamın bütün sembol ve rituellerini tümden yok edilmiş hatta çocukların bayramlarda (şeker) bayramlık toplaması ve erkeklerin sakal bırakması bile yasaklanmıştır. 
Dünyanın hiç bir bölgesinde hatta kabile topluluklarında bile eşine rastlanmayacak bu kararlar bir zamanlar bizdeki 28 Subat sürecinden bile sert, tehlikeli ve bir o kadar garabet kararlardır.
İnsan hak ve özgürlükleri açısından da asla kabul edilebilir değildir.
Bu örnekte de açıkça görüldüğü üzere bir çok ülkenin sözde liderleri aslında o ülkenin gerçek liderleri değil bir kısmı siyonizmin bir kısmı komünizmin bir kısmı ise emperyalizmin kuklası olmaktan öteye gidemeyen ve kendi halkına zulmeden Zalimlerin ta kendileridir.
Allah inananların yardımcısı olsun dünyada tamamen başsız kalmış durumdayız..

YORUMLAR
sanalbasin.com üyesidir