EKONOMİ
Giriş Tarihi : 15-02-2023 14:46   Güncelleme : 15-02-2023 15:25

Gürün İlçemiz de Afet Bölgesine Alınmalı

Meydana gelen depremde Gürün ilçemiz de bulunan bazı işyleri ve evlerde zarar gördü. 10 ilde meydana gelen deprem felaketinde acılar sarılmaya çalışılırken Gürün ilçemizde mağdur oldu.

Gürün İlçemiz de Afet Bölgesine Alınmalı

Depremde birlikte Gürün ilçemizde bulunan bazı işyerleri ve evler kullanılamaz hale geldi.

Sivas Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, depremle birlikte mağduriyet yaşayan Gürün ilçesine giderek, işyerleri zarar gören esnafları ziyaret ederek geçmiş olsun temennisinde bulundu.

 

Gürün Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nail Çakıcı, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsmail Erdoğan ile birlikte işyerleri yıkılan, zarar gören esnafları ziyaret eden Sesob Başkanı Hakan Demirgil, yaşanan mağduriyetleri yerinde tespit ederek, biran önce mağduriyetlerin giderilmesi  için gerekli girişimlerde bulunacaklarını söyledi.

 

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından oluşturulan kriz masası  depremzedeler için yardım seferberliği başlattıklarını, mağduriyet  yaşanan bölgelere yardım gönderdiklerini ifade eden Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil,” İlçedeki oda başkanlarımız ve yönetim kurulu üyelerimizle birlikte esnaflarımızı ziyaret ettik. Gürün ilçesinin deprem bölgesine yakın olması nedeniyle yaşanan felaketten etkilendiğini, işyerlerinin ve evlerin de hasar gördüğüne şahit olduk. Her zaman söylüyoruz. Esnaf teşkilatımız büyük  bir ailedir. Zarar görün ve mağduriyet yaşayan esnaf ve sanatkârlarımızın her zaman yanındayız “ dedi.

 

Devlet yetkililerine de seslenen Sesob Başkanı Hakan Demirgil, Gürün ilçesinde yıkımlar ve hasarların olduğunu hem esnafın hem de vatandaşların mağduriyet yaşadığını vurgulayarak ilçenin deprem bölgesi kapsamına alınmasını, mağduriyetlerin giderilmesini ve esnafların ödemelerinde kolaylık sağlanmasını talep etti.

Sivas Esob Başkanı Hakan Demiirgil,  oda başkanlarıyla birlikte  ilçede bulunan esnafları da ziyaret ederek geçmiş olsun temennisinde bulundular.

AdminAdmin

Admin