SİYASET
Giriş Tarihi : 22-09-2022 09:37   Güncelleme : 22-09-2022 09:51

İŞİMİZ HOCALARA KALDI.!!

BBP Sivas Merkez İlçe Başkanı Fikri Pınarlı; Sivas'ın 50 yıl su sorunu olmayacak diye toplumu aldatırsanız ve sadece 5 yıl sonra suyunuz biterse bu gün suyumuz bitti diye ağlamaya hakkınız yoktur dedi.

İŞİMİZ HOCALARA KALDI.!!

BBP Sivas Merkez İlçe Başkanı Fikri Pınarlı; Mevcut belediye 3 yılı aşkın görevde neden 3 yıldır tedbir almadınız siyaset ve idarecilik bir bakıma öngörü sanatı degilmidir.

Allah'tan yazın çok yağmur yağdı yoksa yazı da susuz geçirecekmişiz.

Geldiğimiz noktada belediye her hafta su kesintisine başlayacağını duyurdu.
Pusat özen barajından bağlanacak suyun isale hattı yapılıyor deniyor lakin Sayın Belediye Başkanı'nın kendi ağzından duyuyoruz ki 51 km lik hattın bu yıl Kasım ayına kadar sadece 14 km tamamlanacak geçen kış ihalesi yapılan ve 8 ayda tamamlanacağı söylenen hat 8 ayda şu an 10 km kadarlık bir bölüm yapılabilmiş Kasım ayına kadar 14 km ye tamamlamayı hedefliyorlar 3/1 i on ayda biterse kışın çalışma olmayacağına göre bu hattın gelecek sonbaharda yetişmesi de çok zor görünmektedir.
Yani öyle görülüyorki bu sene bol bol yağmur ve kar duasına çıkacağız işimiz hocaların nefesinin kuvvetine kalmıştır.
Sonuç olarak kıymetli hemşehrilerimiz suyumuz az çözüm uzaktır bu yüzden suyu israf etmeyelim idareli kullanalım ve suyumuza hep birlikte sahip çıkalım.
AdminAdmin

Admin