GÜNDEM
Giriş Tarihi : 23-01-2023 14:55   Güncelleme : 23-01-2023 14:55

Mumcu’nun Kaleminin Kırılmasının Üzerinden 30 Yıl Geçti

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas İl Başkanı Yılmaz Coşkun, Kalpaksız Kuvvayi Milliyetçi Olarak Anılan Uğur Mumcu Atatürk Ve Cumhuriyet Sevdalısı Aydınlanmacı Bir Yurt Severdi . Mumcu’nun Kaleminin Kırılmasının Üzerinden 30 Yıl Geçti dedi.

Mumcu’nun Kaleminin Kırılmasının Üzerinden 30 Yıl Geçti

Başkanı Yılmaz Coşkun, Ne Kiralık Tetikçileri Ortaya Çıktı Ne De Hain Saldırının Perde Arkasındaki Eller. İnandığı Değerler Işığında Canını Veren Mumcu’yu Katledenler; Vurdular, Parçaladılar Ancak Her Parçasından Onun Gibi, Onu Aşacakların Doğacağını Unuttular. Yokluğuyla Geçen Bunca Sürede Halkımızın İçindeki Uğur Mumcu Sevgisi Hiç Bitmediği Gibi  İnandığı Değerler Ve Ona Duyulan Sevgi Her Geçen Gün Daha Da Arttı. ‘Bir Gün Mezarımızda Güller Açacak Ey Halkım, Unutma Bizi. Bir Gün Sesimiz Hepinizin Kulaklarında Yankılanacak Ey Halkım, Unutma Bizi’, Böyle Seslenmişti Uğur Mumcu Bize, Katledilmeden Önce. Unutmadık, Unutmayacağız, Unutturmayacağız dedi.

Şunu Da Unutmayalım, Halkımızın Vicdanı, Sesi Olan Uğur Mumcu Karanlık İlişkileri Araştırıp Ortaya Çıkardığı Ve Bu Gerçekleri Halkımızı Aydınlatmaya Başladığı İçin Öldürülmüştür. Uğur Mumcu, Türk Basınının En Cesur Kalemlerindendi. Yolsuzlukların, Haksızlıkların, Cumhuriyet Ve Aydınlanma Karşıtı Şer Odaklarının Üzerine Korkmadan Gittiği İçin Öldürülmüştür.

Uğur Mumcu,  Gerçekleri, Doğruları Yılmadan Savunan, Cesaretin Ve Saydamlığın Simgesi, Kalemini Demokrasi Ve Doğruluktan Yana Kullanırken, Elleri Bir An Bile Titrememiştir.

Abdi İpekçi, Muammer Aksoy, Turan Dursun, Bahriye Uçok, Ahmet Taner Kışlalı Ve Diğer Aydınlarımız Ve Devlet İle Halk Arasında Derin Bağlar Kuran Emniyet Müdürümüz  Gaffar Okan’ın Faili Meçhule Kurban Gittiği Alçakça Cinayetlerin Takipçisi Olduğumuzu; Fikirlerinin, Savunduğu Ve İnandığı Değerlerin Sonsuza Dek Var Olacağını Defalarca Hatırlamaktan Usanmayacağız. Bedenen Aramızda Olmasa Bile Uğur Mumcu, Laik Ve Demokratik Bir Türkiye İçin Kalemi İle Yürüttüğü Onurlu Mücadele Bizlere Örnek Olmakta, Yolumuzu Aydınlatmaya Devam Etmektedir.

Anadolu Aydınlanma Hareketinin Baş Eğmeyen Neferlerine, Canı Pahasına Fikirlerini Söylemekten Geri Kalmayanlara, Şartlar Ne Olursa Olsun Cumhuriyetin Temel İlkelerinden Taviz Vermeyenlere Selam Olsun.

Hayatı Boyunca Doğru Bildiğini Yazmaktan Korkmayan Demokrasi Sevdalısı, Cesaretin Simgesi Uğur Mumcu’yu Aramızdan Ayrılışının Yıldönümünde Sevgi, Saygı ve Özlemle Anıyoruz diyerek açıklamasını tamamladı.

AdminAdmin

Admin