Sivas Kızılırmak Gazetesi |Sivas'ın Birlik Sesi
HV
16 TEMMUZ Salı 12:37

Ramazan Bayramınız Kabusunuz Olmasın

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, Ramazan bayramı ve tatilin 9 günlük olması nedeniyle yola çıkacak araç sürücülerini uyararak, araç bakımlarını yaptırmalarını ve trafik kurallarına uymalarını tavsiye etti.

Yaşam
Giriş Tarihi : 04-04-2024 13:08
Ramazan Bayramınız Kabusunuz Olmasın

Birlik ve beraberliğin en güzel örneklerinin yaşandığı, dostluk ve kardeşlik duygularının güçlendirdiği Ramazan Bayramına az bir zamanın kaldığını ifade eden Sesob Başkanı Hakan Demirgil, tatilinde 9 gün olması nedeniyle vatandaşların bayram tatillerini memleketlerinde eş, dost ve akrabaları ile geçireceğini veya tatil beldelerine gideceğini dile getirerek yola çıkmadan araç bakımları konusunda uyarılarda bulundu.

  Sesob Başkanı Demirgil, “ Bolluk ve bereket ayı olan Ramazan ayının son günlerindeyiz. Bayram tatilinin 9 gün olması nedeniyle çok sayıda vatandaşlarımız bayramlarını memleketlerinde geçirecektir.  Bayramı dolayısıyla yola çıkacak sürücülerin araçlarını mutlaka oto tamirci esnaflarımıza göstererek gerekli bakımlarını yaptırdıktan sonra yola çıkmalıdır

  Güvenli bir yolculuk için sürücülerin yola çıkmadan önce mutlaka araçlarını kontrol ettirerek, yağ, su seviyesi, aydınlatma, fren balataları, lastik bakımı, sileceklerin kontrol edilmesi gibi rutin kontrollerinin bakımlarını mutlaka yaptırmalıdır. Eksiklikler varsa giderdikten sonra yola çıkılmalıdır. Yolculuk esnasında Araç sürücülerimiz öncelikle emniyet kemerini takarak yola çıkmalı, trafik kurallarına uymalı, yorgun ve uykusuz bir şekilde araç kullanmamalı ve yasal hız limitine mutlaka uymalıdır. Kesinlikle alkollü iken araç kullanılmamalıdır. Yolda oluşabilecek herhangi bir lastik patlamasına karşı yedek lastik, ilk yardım seti, bijon anahtarı, reflektör ve çekme halat bulundurulmalıdır” dedi.

  HAYIRLI BAYRAMLAR

Toplumun değerlerinin hatırlandığı, birlik ve beraberliğin en güzel örneklerinin yer aldığı , dostluk, kardeşlik duygularının güçlendiği özel günlerden birinin Ramazan Bayramı olduğunu kaydeden Sesob Başkanı Hakan Demirgil, “ Bayramlarda dargınlıkları, acıları unutarak sevgi ve dostluk bağlarımızı daha da güçlendirmeliyiz. Bizler gelenek ve göreneklerine bağlı bir toplumun üyeleriyiz. Bu yüzden mağdur olanları koruyarak, yardıma muhtaç olanlara yardım ederek, birbirimize destek olup acılarımızı azaltmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle halkımızın, esnaf ve sanatkarlarımızın Ramazan Bayramını kutluyorum “  ifadelerine yer verdi.

AdminAdmin

Admin

YORUMLAR
sanalbasin.com üyesidir