GÜNDEM
Giriş Tarihi : 18-09-2023 16:34

Şehitlik ve Gazilik, milletimiz için şereflerin en yücesidir.

Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Sosyal Yardımlaşma Derneği'de Başkanı, Gaziler Günü istiklalimizi, özgürlüğümüzü, birlik ve beraberliğimizi borçlu olduğumuz gazilerimizin hatırasını yad etme ve onlara şükranlarımızı bir kez daha ifade etme günüdür.

Şehitlik ve Gazilik, milletimiz için şereflerin en yücesidir.

 Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Sosyal Yardımlaşma Derneği'de Başkanı,Şehitlik ve Gazilik, milletimiz için şereflerin en yücesidir. Türk milleti vatanı, bayrağı ve onuru için canını bir an bile tereddüt etmeden feda etmiş ve asırlardır bunun örneklerini vererek kahramanlık destanları yazmıştır
Milletimizin bekası, şehitlik ve gazilik ruhu kazanmış bir kalbe sahip olan nesiller yetiştirmekle mümkündür. Bunun için geleceğimizin teminatı olan gençlerimize, Malazgirt’te, Çanakkale'de, Sakarya'da, Dumlupınar'da, Kıbrıs’ta, Kuzey Irak, Suriye Mavi Vatan ile Güneydoğu Anadolu bölgemiz, başta olmak üzere 40 yılı aşkın bir süredir terör örgütlerine karşı ve 15 Temmuz hain darbe girişiminde de tüm Türkiye’de verilen mücadeleyi iyi anlatmalı, bu aziz vatan uğrunda gösterilen fedakârlığı öğretmeliyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, vatanımız için canlarını hiç düşünmeden feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, hayatta olan gazilik mertebesi ile şereflenmiş gazilerimize de sağlıklı, uzun ömürler diliyorum dedi.

AdminAdmin

Admin