SİYASET
Giriş Tarihi : 29-08-2022 11:58   Güncelleme : 29-08-2022 12:40

SİVAS'IN SAĞLIKLA İLGİLİ PROBLEMLERİ BİTMİYOR!

Milli Yol Partisi İl Başkanlığı olarak yapmış olduğu 'Basın Açıklaması' sonrasında, parti il teşkilatlarına konu ile ilgili olarak gelen şikayet ve ihbarların sayısı bizlere Sivaslı Hemşehrilerimizin de Sağlık Hizmetleri konusunda çok dertli olduğunu gösteriyor dedi.

SİVAS'IN SAĞLIKLA İLGİLİ PROBLEMLERİ BİTMİYOR!
Geçen hafta Milli Yol Partisi İl Başkanlığı olarak yapmış olduğumuz 'Basın Açıklaması' sonrasında, parti il teşkilatlarına konu ile ilgili olarak gelen şikayet ve ihbarların sayısı bizlere Sivaslı Hemşehrilerimizin de Sağlık Hizmetleri konusunda çok dertli olduğunu gösteriyor.
Ancak 'laf ile' Sivas'a Sağlıkta "çağ atlattığını" söyleyenler, Sivas'ı tek hastaneye mahkum ederek şehri adeta 1980'li yıllara geri götürmüşlerdi. Merkezi Hekim Randevu Sistemi üzerinden herhangi bir polikliniğe randevu almak mümkün değildir. Randevu almak isteyenlerin sabah erken saatlerde hastaneye giderek, muayene olmak istedikleri poliklinik önünde sıraya girip randevu alması ancak mümkün olabilir iken, son aylarda polikliniklerde ki doktor yetersizliği nedeniyle çoğu zaman, bizzat hastaneye giderek sıraya girip muayene için randevu almak bile mümkün olmuyor.
Mevcut doktorların hasta muayenesi esnasında talep ettiği Röntgen, MR, Tomografi, Ultrason vb. gibi görüntüleme işlemleri için ise en erken 2 ila 3 ay sonrasına randevu alınabildiği tarafımıza gelen şikayetler arasında yer alıyor.
AdminAdmin

Admin