SİYASET
Giriş Tarihi : 08-02-2023 16:13   Güncelleme : 08-02-2023 16:21

Türkiye seferber olmuş durumda

BBP Genel Başkanı Mustafa DESTİCİ, Devlet Millet el ele, emperyalistlerin uşağı ajan-provokatörlerin oyunlarına gelmeden Allah’ın yardımıyla yaralarımızı birlikte saracağız dedi.

Türkiye seferber olmuş durumda

BBP Genel Başkanı   Mustafa DESTİCİ tarafından Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yardım çalışmalarını organize etmek için 10 kentte görevlendirilen Genel Başkan Yardımcılarımız bölgeye intikal ederek, çalışmalarına başladı.

Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici, Ankara’da ve depremin yaşandığı 10 ilde deprem koordinasyon ve yardımlaşma merkezleri oluşturulması talimatını verdi. Alperen Ocakları Vakfı bünyesindeki ALPKURT timlerinin bölgeye intikal etmesinin ardından bölgede yardım çalışmalarını organize etmek için de depremin yaşandığı 10 kente Genel Başkan Yardımcılarımızın başkanlığında oluşturulan heyetler gönderildi.

-“ Türkiye seferber olmuş durumda”-

Bölgede görevlendirilen heyetlerden, sahadan alınan bilgiler doğrultusunda partimiz tarafından başlatılan ayni ve nakdi yardımların depremzedelere ulaştırılması konusunda yoğun bir çalışma sergilemelerini isteyen Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici, şunları kaydetti:

“Bir taraftan arama kurtarma ekipleri cansiparane çalışırken, diğer taraftan da gıdadan barınmaya, enerjiye pek çok konuda da büyük bir çaba ve gayret var. Türkiye seferber olmuş durumda. BBP olarak parti genel merkezimizde Genel Sekreterimiz Üzeyir Tunç başkanlığında ve Teşkilat Başkanlığımızın koordinasyonunda bir deprem koordinasyon ve yardımlaşma merkezi oluşturduk. Ayrıca 10 ilde de bu merkezleri oluşturduk. Sürekli iletişim halindeyiz, onlardan gelen talepleri süratle çözmeye çalışıyoruz, çözemediklerimizi de hızlı bir şekilde çözmek için buraya iletiyoruz.

Bu kampanyamızda da hem vatandaşlarımız hem de partililerimiz başta olmak üzere ayni ve nakdi yardım konuları, aynı zamanda kan bağışı, bu konuda da arkadaşlarımız büyük bir gayret içerisinde. Gün birlik günü, gün beraberlik günü."

BBP Genel Başkanı  Sayın Mustafa DESTİCİ, Siyasi partilere Hazine’den yapılacak 3 milyarlık seçim yardımı, beraberinde hükümet üyeleri, milletvekilleri, yüksek dereceli memurların 1, orta dereceli memurların 15 günlük maaşları ile diğer çalışanların 3 günlük ücretleri deprem fonuna aktarılabilir.

"Şahsen bir maaşımı hemen bağışlıyorum. İnanıyorum ki bütün milletvekillerimiz ve bakanlarımız bunu yapacaktır, memurlarımızdan da 3 günlük ücreti deprem fonuna aktarılabilir. Bu zor günleri birlikte aşabiliriz."

Malatya’da depremden yıkılan binalarda Alperen kardeşlerimiz ve diğer kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen arama kurtarma faaliyetlerini yerinde inceleyerek, cansiperane çalışan kardeşlerimize destek ve duâlarımızla birlikte şükranlarımızı sunduk.

Malatya’da depremden etkilenen vatandaşlarımızla bir araya gelerek, üzüntülerini-acılarını paylaşıp, dertlerini ve isteklerini dinledik.

BBP Genel Başkanı  Sayın Mustafa DESTİCİ, Devlet Millet el ele, emperyalistlerin uşağı ajan-provokatörlerin oyunlarına gelmeden Allah’ın yardımıyla yaralarımızı birlikte saracağız dedi.

Gün birlik günü, gün beraberlik günü."

AdminAdmin

Admin