Sivas Kızılırmak Gazetesi |Sivas'ın Birlik Sesi
HV
15 TEMMUZ Pazartesi 11:13

Ahi Teşkilatından Mevlidi Şerif

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından ebediyete irtihal etmiş esnaf ve sanatkarlarımız için mevlidi şerif okutuldu ve dua edildi.

GÜNDEM
Giriş Tarihi : 24-09-2023 15:24
Ahi Teşkilatından Mevlidi Şerif

36. Ahilik Kutlama etkinliklerini sürdüren Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, 4 Eylül Sanayi sitesinde bulunan merkez camiinde rahmetli olmuş esnaf ve sanatkarları da unutmayarak mevlit okuttu.

Sivas İl Müftü ile birlikte gerçekleştirilen mevlit programına Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Emniyet Müdürü Burhan Akçay, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı 27. Bölge Birliği Başkanı Mesut Dursun, oda başkanları ve esnaflar katıldı.

 

Okunan Kuranı kerim tilavetinin ardından rahmetli olan esnaflar için dua edildi.

 Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, 18-24 Eylül 36. Ahilik Haftasını güzel bir şekilde kutladıklarını ifade ederek, “ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak rahmetli olmuş esnaflarımız da unutmadık.

 

Hafta içerisinde Ulu camiinde mevlidi şerif okutarak helva ikramında bulunmuştuk. Şimdi ise esnaflarımızın yoğun olduğu 4 Eylül sanayi sitesinde bulunan camide protokolümüz ve esnaflarımızla bir araya geldik. Ebediyete irtihal etmiş esnaflarımızı da Ahilik haftamızda birkez daha hatırladık. Rabbim rahmetli olmuş esnaflarımızın mekanını cennet eylesin” dedi.

Öyle namazından sonra camiye gelen vatandaşlara pilav ikram ettik. Tüm esnaf ve sanatkarlarımızın Ahilik Haftasını kutluyorum” dedi.

AdminAdmin

Admin

YORUMLAR
sanalbasin.com üyesidir