Sivas Kızılırmak Gazetesi |Sivas'ın Birlik Sesi
HV
15 TEMMUZ Pazartesi 11:58

BBP Suşehri Belediye Başkan Adayı Sedat Sel Oldu

BBP Suşehri İlçe Başkanı İsmail Hakkı Tokgöz yaptığı açıklamada, BBP Suşehri Belediye Başkan Adayımız, Sedat Sel oldu dedi.

SİYASET
Giriş Tarihi : 26-01-2024 18:23   Güncelleme : 26-01-2024 18:33
BBP Suşehri Belediye Başkan Adayı Sedat Sel Oldu

BBP Suşehri İlçe Başkanı İsmail Hakkı Tokgöz yaptığı açıklamada, BBP Suşehri Belediye Başkan Adayımız, Sedat Sel oldu dedi.

Yoğun bir kalabalık eşliğinde Suşehri İlçe Başkanı İsmail Hakkı Tokgöz tarafından düzenlenen program ile BBP Suşehri Belediye Başkan adayı olarak kamuoyuna açıklandı.

Adı MHP Suşehri Adayı olarak geçen Sedal Sel'ih yerine MHP, İstanbul Ataşehir’de uzun yıllar siyaset yapan ve Ataşehir Sivaslılar Derneği Kurucu Başkanlığı görevini yürüten Ahmet Ayhan Kayaoğlu, MHP tarafından aday gösterildi.

Sedat Sel Yaptığı açıklamada, 

Suşehri'ne hizmet etmenin kendisi için boynunun borcu olduğunu belirten Başkan Sel, 4 dönem hizmet etme şerefini bize nasip eden  Suşehri halkına sonsuz teşekkür ederim.

2024 yılı Mart ayında yapılacak yerel seçimler için birçok siyasi partiden teklifler aldım  ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ederim, bu bize halkımıza hizmet etmek konusunda şevk ve gurur verdi.

Sedat Sel; Lise çağlarında ülkü ocakları gençlik kollarından başlamak suretiyle siyasete atıldığını belirten  Sel, "Askerlik dönüşü aktif siyasete atıldım. 1983 yılında Anavatan Partisi Suşehri kurucu üyesi oldum 1986 yılında ise aynı partinin ilçe başkanlığı görevini yaptım. 1987 yılında rahmetli Turgut Özal tarafından Sivas kontenjanında Türkiye'de ve Sivas kamuoyunda Türkiye'nin en genç milletvekili adayı olarak gündeme geldim.

Ancak o zamanki yaş sınırı nedeniyle aday listesinden ismim çıkarıldı.

1992 yılındaki yerel seçimlerde Doğruyol Partisinden belediye başkanı oldum. Yine biri Doğruyol Partisi olmak üzere Anavatan Partisi ile birlikte üç dönem üst üste Suşehri Belediye Başkanlığı görevini yürüttüm.

 

2004 yerel seçimlerinde benim için bir nebze dinlenme fırsatı oldu. Bir dönemden sonra 2009 yılı yerel seçimlerinde yine Suşehri halkının teveccühü ile elim bir kaza sonrası aramızdan ayrılan rahmetli genel başkan  Muhsin Yazıoğlu'nun partisi Büyük Birlik Partisinden belediye başkanlığına dördüncü dönemim olarak seçilerek görevimi ifa ettim.

2024 yılı Mart ayında yapılacak yerel seçimler için birçok siyasi partiden teklifler aldım, yaptığım istişareler sonucunda ve BBP Genel Başkanımız Mustafa Destici ve Teşkilatlarımızın talebiyle Suşehri BBP Belediye Başkan aday adayı olmamız netleşti.

 Görev tevdi edilirse Suşehrine ve halkımıza kaldığımız yerden hizmet etmeye devam edeceğiz.

Rabbim bizi utandırmasın dedi.

 

AdminAdmin

Admin

YORUMLAR
sanalbasin.com üyesidir