NEDİR
Giriş Tarihi : 11-08-2023 09:58

Migren Nedir? TDK'ye Göre Migren Ne Demek?

İnsanların migren kelimesini merak etmeleri ve ne anlama geldiğini öğrenmek istemeleri nedeniyle, TDK sözlük anlamına göre migren nedir? sorularının yanıtlarını araştırmak üzere internet kaynaklarını taradıkları bir makaledir.

Migren Nedir? TDK'ye Göre Migren Ne Demek?

Migren Nedir? Tdk Sözlük Anlamına Göre Migren Ne Demek?

Migren kelimesi bazı yerlerde karşımıza çıkması olası olan kelimelerden biridir.

Günümüzde çok az insan Migren kelimesinin anlamını bilmektedir. Dolayısıyla anlamı bu kelimeyi ilk defa duyan herkes tarafından merak edilmektedir.

İnsanlar farklı kaynaklardan bu kelimenin anlamını araştırmaktadır.

 

Migren Ne Demek?

Eğer baş ağrınız ataklar halinde ortaya çıkıyorsa bu ağrıya migren ağrısı denilmektedir. Migren atakları kiminde yılda 1-2 defa, kiminde ise ay içerisinde defalarca görülebilmektedir. Migren ağrılarının çoğunun çok şiddetli seyrettiğini söylenebilir.

 

Migren ağrılarını şiddetli baş ağrısı olmasının dışında diğer ağrılarından ayırt eden en önemli özellik ise ağrı ile birlikte ortaya çıkan bulantı, ses ve ışığa duyarlılıktır. Migren ağrısı olanlar baş ağrına eşlik eden bu rahatsızlıklar nedeniyle günlük işlerini tamamlamakta zorlanırlar. Yine de tam bir migren tanısı konulması için uzun bir süreç ve uzman doktor kontrolü çok önemlidir.

 

TDK’ya Göre Migren;

isim, tıp, Fransızca migraine

Yarım baş ağrısı.

Mert TorukMert Toruk