GÜNDEM
Giriş Tarihi : 21-09-2022 09:11   Güncelleme : 21-09-2022 09:11

VALİ ŞİMŞEK BASIN İLE BULUŞTU...

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, Türkiye Gazeteciler Federasyona bağlı Sivas Gazeteciler Cemiyetine iade-i ziyarette bulunarak, Başkan Hakan Sezerer ve cemiyet üyeleriyle bir araya geldi

VALİ ŞİMŞEK BASIN İLE BULUŞTU...

Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek Sivas Gazeteciler Cemiyeti  Başkanı Hakan Sezerer ve üyelerini Sivas Gazeteciler Cemiyetinde  ziyaret etti.
Ziyaret esnasında her zaman olduğu gibi Sivas'ın gelişmesi adına yapılması gereken ne varsa bu konular hakkında görüş ve fikirler sunuldu. 

 

Sivas'ın gelişmesi adına yapılması gerekenler masaya yatırılırken; Vali Şimşek bu anlamda gazetecilerden yazılı öneriler, dosyalar istedi. Bu ve benzer konulara bilimsel, somut veriler ve beklentiler ışında yaklaşılması gerektiği düşüncelere sahip olduğu hissedilen Vali Dr. Yılmaz Şimşek’in Valilik himayesinde bir ARGE benzeri merkezin, komisyonun oluşturulduğunu ifade etti.

 

Vali Dr. Yılmaz Şimşek, Sivas'ın acilen hızlı trene kavuşması gerektiğini ayrıca 1. Organize Sanayi Bölgesi'nin de cazibe merkezi kapsamına alınması gerektiğini de söyledi.

 

Bu konu hakkında  geçtiğimiz günlerde Sivas’ta bulunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a bilgi verdiklerini ifade eden Şimşek, " Sivas'a hizmet etme konusunda herkesin düşüncesine, fikrine başvuracağız. Her kesimden kişilerle temas halinde olacağız" diye konuştu.
 

Sivas basını hakkında da görüşlerini dile getiren Şimşek, "Sivas basını sadece Sivas'ın sorunlarına eğiliyor ve konulara hakim. Bunu görmekten mutlu oldum" ifadelerine yer verdi.

AdminAdmin

Admin