Sivas Kızılırmak Gazetesi |Sivas'ın Birlik Sesi
HV
15 TEMMUZ Pazartesi 12:30

AKP’nin olağanüstü kongre tarihi belli oldu

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, AKP olağanüstü kongresinin 7 Ekim'de yapılacağını söyledi.

SİYASET
Giriş Tarihi : 09-08-2023 12:21
AKP’nin olağanüstü kongre tarihi belli oldu

Yerel seçim hazırlıklarına da değinen Dağ, kasım ayından itibaren adayların belli olacağını söyledi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, NTV canlı yayınında Funda Görey’in sorularını yanıtladı.

Dağ’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Rakiplerimiz değişim tartışmaları yaşarken, biz yerel seçimlere yönelik adımlarımızı atıyoruz. Bu biraz daha mutfak ve hazırlık dönemi. Kasım ayının başları gibi hızla sahaya çıkma dönemi başlar adaylar için.

Zaten siyasetçi için sahada olmamak gibi bir durum yok. Sahada değilseniz siyasetçi değilsinizdir zaten. Önce aday belirleme süreci sonra kampanya süreci yapılacak. Asıl mevzu aday belirleme süreci. AK Parti yeni bir siyasi parti değil.

AK Parti 5 yıl daha iktidarda olacak bir siyaset. Bir kültürümüz var, tecrübemiz var. Yerel yönetimler başkanlığımız lokomotif görevi görür. Mevcut görevde olan belediyelerin performansı takip ediliyor. Hangi adaylarla kazanabiliriz onun çalışması yapılıyor.

Bir önceki takvime bakacak olursak, adayların tamamı kasım ayında belli olacak diyemeyiz. Ekimde kongremiz var. Şu anda tarih vermek mümkün değil ama bir önceki döneme baktığınız zaman kasımda sürecin başladığını görüyoruz…

AK Parti bakanlarını milletvekili adayı yapmış, bakanlar kurulu yeni arkadaşlardan oluşmuş bir siyasi parti. Kongrede de değişimler olacak. Sessiz sedasız olacak. Karşı tarafın adaylarının fersah fersah ötesinde adaylar yetiştirebilecek bir partiyiz. Her ilde bu işi yapabilecek 5’in üzerinde arkadaşımız var. Veriler var, sahadan dönüşler var. İnşallah bir terslik olmazsa 7 Ekim’de kongremizi Ankara Kapalı Spor Salonu’nda yapacağız.

‘EVET, SORUNLAR VAR’

Ekonomiyi yeni konuşmuyoruz. Neredeyse 2,5-3 yıldır corona virüsle birlikte zincirleme devam eden bir süreç. Sonrasında Rusya-Ukrayna savaşı. Birçok ülkeyi felç edecek bir deprem yaşadık. Bunları konuşmadan ekonomiyi konuşmak yanlış olur. Deprem bir gerçek önümüzde duruyor. Bu depremin yaralarını sarmak için topyekün çalışacağız. Ekonomi ile alakalı Merkez Bankası ile Hazine ve Maliye Bakanlığı koordineli bir şekilde adımları atıyor. Evet, sorunlar var. Ama vatandaş, bunların çözümü için çalışıldığını görüyor.

MEMUR VE EMEKLİNİN ZAM BEKLENTİSİ

Sahada emeklilerden şikayet diyebilirsiniz, görüş diyebilirsiniz bir geri bildirim var. Cumhurbaşkanımız ifade etti. Asıl çözmemiş gereken konu enflasyon. 2023’ün sonu ya da 2024’ün ilk çeyreğinde sonuç alınacağını düşünüyorum. Bütçe konusunda, deprem özellikle öngörülen bir şey değildi. Açığı kapatma konusunda attığımız adımlar var.

DISNEY’İN ATATÜRK DİZİSİ KARARI

Böyle bir konuya topyekün karşı koymak çok önemli. Ermeni lobisinin faaliyetiyle Cumhuriyetimizin banisi ile ilgili dizinin kaldırılması tepki gösterilmesi gereken bir şey. Bir dijital platform, bununla ilişkiniz var ki bir çok sanatçı gündeme gelmek istemedi. Cüzdan Atatürkçülüğü demek yerindedir bu konu için.

AdminAdmin

Admin

YORUMLAR
sanalbasin.com üyesidir