GÜNDEM
Giriş Tarihi : 02-02-2023 11:18   Güncelleme : 02-02-2023 12:58

Allah’a aidiz ve şüphesiz O’na döneceğiz

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici'nin Eskişehir'de kalp krizi sonucu 89 yaşında vefat eden babası emekli imam hatip Ali İhsan Destici'nin cenazesi toprağa verildi.

Allah’a aidiz ve şüphesiz O’na döneceğiz

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Değerli aile büyümüz kıymetli babam Ali İhsan Destici'yi Eskişehir Günyüzü ilçesinde hakk'a uğurladık.

 “Biz şüphesiz (her şeyimizle) Allah’a aidiz ve şüphesiz O’na döneceğiz” derler.

Muhterem babam ve aynı zamanda hocam olan bir alimi, güzel bir insanı, hayatını emrolunduğu gibi yaşamış bir müslümanı kaybetmenin hüznünü ve acısını yaşıyorum.

Mekanı cennet, makamı âli olsun dedi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Babasının kendisi, kardeşleri ve arkadaşlarına hocalık yaptığını ifade eden Mustafa Destici, “Babam bana, kardeşlerine, pek çok arkadaşına, köy sakinlerine ve ilçede yaşayanlara hocalık yaptı. İlçemizde ve köyümüzde pek çok talebeleri vardı. Biz aynı zamanda hocamızı da kaybettik. Babam hayatını dümdüz, dosdoğru yaşamış bir insandı. Ben 5-6 yaşımdan itibaren hatırlıyorum. O yaşlarda tabii biraz daha böyle hayal meyal ama daha sonrasında berrak bir şekilde hatırlıyorum. 50 senesine şahitlik ettim. Elhamdülillah, hiçbir yanlışını görmedik. Hayatını inandığı gibi, emrolunduğu gibi, yüce Allah suresinde 'Emrolunduğu gibi dosdoğru yaşayın' diyor. Babamız da emrolunduğu gibi dosdoğru hayatını yaşadı. Buradaki bütün köylülerimizde, arkadaşları da talebeleri de tanıyan herkes, onun şahididir” ifadelerini kullandı.

Vefatı nedeniyle acımızı paylaşan cenaze törenine bizzat katılan, telefon ve Soysal medya üzerinden başsağlığı dileyen herkese şükranlarımı sunarım. Sağolsunlar, Allah hepsinden razı olsun dedi.

 

 

AdminAdmin

Admin