GÜNDEM
Giriş Tarihi : 04-02-2023 15:25

Başkan Fatih Deveci’den Ankara Çıkartması

Hükümet, Şehit Aileleri ve Gazilerin maaşlarında iyileştirme yapmaya hazırlanırken sahip olunan ÖTV muafiyeti hakkının tüm gazilere de tanınmasına hazırlanıyor.

Başkan Fatih Deveci’den Ankara Çıkartması

Sivas Şehit Aileleri ve Gaziler Dernek Başkanı Fatih Deveci, Yozgat, Nevşehir, Kırşehir, Kırıkkale, Aksaray, Niğde ve Çankırı illerinden oluşan İç Anadolu Bölgesi Şehit Aileleri ve Gaziler Dernek Başkanları ile birlikte deyim yerindeyse Ankara’ya çıkarma yaptılar.

 

İlk olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık’ı makamında ziyaret eden heyet şehit aileleri ve gazilerin taleplerini iletti. Şehit aileleri ve gazilerin maaşlarında iyileştirme ve gazilerin ‘engelli raporları’ doğrultusunda sahip olduğu ÖTV muafiyeti hakkını tüm gazilere tanınmasını talep edilirken, Bakan Yanık ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, gerekli çalışmaların yapıldığını ifade etti ve taleplere yönelik adımlar atılacağının müjdesini verdi.

 

Sivas Şehit Aileleri ve Gaziler Dernek Başkanı Fatih Deveci, “Sayın bakanımız şehit aileleri ve gazilerimiz kendilerinin baş tacı olduğunu ve iletmiş olduğumuz talepler konusunda gerekli incelemeleri yapılarak ilgi kurumlar ve bakanlıklar ile görüşülerek en yakın zamanda mecliste gündeme alınacağı belirtti. Sayın Bakanımıza bizlere göstermiş yakın ilgi ve Samimiyetin dolayı başkanlarımız adına teşekkür ederim” dedi.

 

Sivas Şehit Aileleri ve Gaziler Dernek Başkanı Fatih Deveci, diğer dernek başkanları ile birlikte Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık’ın yanı sıra AK Parti Grup Başkanı İsmet Yılmaz, AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci ile diğer AK Parti ve MHP milletvekilleri ile tek tek görüşülerek taleplerini ilettiler.

 

AdminAdmin

Admin