SİYASET
Giriş Tarihi : 04-03-2023 09:35

Biz milletimizin sesi' olmaya devam edeceğiz

İYİ Parti Sivas İl Başkanı Volkan Karasu, İYİ Parti'nin Kemal Kılıçdaroğlu ismine karşı çıkmasını değerlendirdi. Milletimiz İYİ Parti'ye sonsuza kadar güvensin. Biz 'milletimizin sesi' olmaya devam edeceğiz." Dedi.

Biz milletimizin sesi' olmaya devam edeceğiz

İYİ Parti Sivas İl Başkanı Volkan Karasu, İYİ Parti'nin Kemal Kılıçdaroğlu ismine karşı çıkmasını değerlendirdi. Başkan Karasu: "Liderimiz Meral Akşener öncülüğünde, her fırsatta milletten kaçanlara 'milletin sesi'ni duyurmak için çıktığımız bu yolda kararlılıkla yürürken İYİ Parti'ye karşı geliştirilen tavır ve milletimizin isteklerinin görmezden gelinmesi Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ve İYİ Parti ailesi için dayanılması güç bir noktaya gelmiştir. 20 yıllık AKP iktidarından bıkmış ve yorulmuş milletimizin önüne, yapılan anketlerde AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a farklı kaybettiği görülen Kemal Kılıçdaroğlu ismini getirmeye çalışmalarının karşısında İYİ Parti olarak dimdik durmanın vermiş olduğu huzuru yaşamaktayız. Çünkü biz milletimize söz verdik. Geleceğe umutla bakamayan gençlerimizin sesine kulak verdik. Evine bir lokma ekmek götüremeyen, çocuğunun cebine harçlık koyamayan insanlarımızın veryansınlarını göz ardı etmedik. İşte bu yüzden de cumhuriyet tarihinin en önemli seçimlerine gidilirken 'Kazanacak Aday' dedik. Caddelerde, sokaklarda; köylerde kasabalarda gittiğimiz her yerde milletimiz bizlere bir isim söyledi. Bu ismin ise 'kazanacak aday' olduğu da aslında yapılan tüm kamuoyu yoklamalarında açık ara belliydi. Dolayısıyla Sayın Genel Başkanımızın da defalarca ifade ettiği gibi kişisel inat, kapris ve pazarlıklardan arındırılmış tamamen milletin sesini yansıtan bir adayın belirlenmesi elzem olmuştu. Ancak tüm bunlara rağmen son yaşananlar gösterdi ki milletin sesinden uzak ve tabiri caizse pazarlıkların bir neticesi olarak 5 siyasi parti, daha önce masada oybirliği olmazsa aday olmayacağını söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu ismi üzerinde uzlaştı. Kazanamayacağı gün gibi ortada olan ve bunu daha önceki mağlubiyetleriyle de gösteren CHP Genel Başkanının ve aldıkları oy yüzde 1'i geçmeyen iki küçük parti ile toplasan yüzde 2 oy alamayacak olan, Türkiye'nin bu noktaya gelmesine sebep  AKP'den kopma iki küçük partinin birkaç milletvekilliği almak ve cumhurbaşkanı yardımcısı olabilmek uğruna tarihin en önemli seçimini riske atmaları Türk Milletine tabiri caizse ihanettir! 
Bu ihanet oyunu ve milletimizin geleceğine kurulan kumpas aslında birkaç ay önceden memleketimiz Sivas'ta da kendisini göstermiştir. Oyu binde 3 olan ve eskilerin tabiriyle 'tabela partisi' bile olamayan Demokrat Parti'nin Sivas İl Başkanı olan zat, birkaç ay önce -ne hikmetse- milletvekili adayı olabilmek için istifa etmişti. Başlarda anlamsız ve komik gelen bu istifanın sebebinin CHP'nin vadettiği milletvekilliği olduğu anlaşılmıştır. Maalesef Türk Milletinin geleceği birkaç milletvekilliğine tercih edilmiştir. Maalesef bazı kişiler kendi eserlerinin dünyevi makamlar olduğunu göstermiştir. Çok şükür ki biz İYİ Parti olarak hiçbir şekilde siyaseten ahlaksız olarak nitelendirilebilecek bir pazarlığın içerisinde olmadık, olmayız. Bunu hem kişisel olarak hem de kurumsal olarak kendimize yakıştıramayız. Sırf milletvekili olmak için CHP genel başkanına 'evet' diyenlerin arasında yer almadık, almayız. Milletin geleceğiyle oynamadık, oynamayız. Biz hep 'millet' dedik, biz hep 'milletimizin' sesini duyurmaya çalıştık, biz kendilerine bir lider arayan 'genç kardeşlerimizi' sesini duyduk ve duyurduk. Biz bu memleket uğruna her türlü makam ve mevkiden vazgeçtik.  İşte bu yüzden de dün dediğimiz gibi bugünde daha güçlü bir sesle diyoruz ki 'Milletin bağımsızlığını yine Milletin azim ve kararı kurtaracaktır'. Milletimiz İYİ Parti'ye sonsuza kadar güvensin. Biz 'milletimizin sesi' olmaya devam edeceğiz." Dedi.

AdminAdmin

Admin