SİYASET
Giriş Tarihi : 06-03-2023 11:47

Cumhur İttifakı ile hareket ederse bundan memnuniyet duyarız

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in masadan kalkmasına ilişkin olarak "Cumhur İttifakı ile hareket ederse bundan memnuniyet duyarız" dediği sözlerinin ardından bugün yeni açıklamalar yaptı.

 Cumhur İttifakı ile hareket ederse bundan memnuniyet duyarız

 Destici, "Halen aynı düşüncedeyim. Yarın altılı masa, beşli masa açıklamasını yapar, artık İYİ Parti’siz yoluna devam edeceğini açıklar ve cumhurbaşkanı adaylığını da ilan ederse ondan sonra hem İYİ Parti’nin diğer partilerle görüşmesi etik olur hem de bizim gibi siyasi partilerin de onlarla görüşmesi veya Cumhur İttifakı’na davet etmesi etik olur diye düşünüyorum." dedi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici partisinin genel merkezinde düzenlenen Merkez Karar ve Yönetim Kurulu toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Destici, ‘yarın altılı masanın İYİ Parti’siz yoluna devam edeceğini açıklaması’ durumunda İYİ Parti’nin diğer partilerle görüşebileceğini söyleyerek, “Bizim gibi siyasi partilerin onlarla görüşmesi veya Cumhur İttifakı’na davet etmesi etik olur diye düşünüyorum” dedi.

‘GÖRÜŞMEMİZ OLMADI’

Gazetecilerin sorularına da cevap veren Destici, “İYİ Parti’nin Cumhur İttifakı’na katılmasından da memnuniyet duyabiliriz.” ifadelerinin hatırlatılması üzerine şu sözleri söyledi:

Halen aynı düşüncedeyim. Bu konu üzerinde İYİ Parti’den herhangi birisiyle bir görüşmemiz olmadı. Zaten bu aşamada olması da uygun olmaz. Yarın altılı masa, beşli masa açıklamasını yapar, artık İYİ Parti’siz yoluna devam edeceğini açıklar ve cumhurbaşkanı adaylığını da ilan ederse ondan sonra hem İYİ Parti’nin diğer partilerle görüşmesi etik olur hem de bizim gibi siyasi partilerin de onlarla görüşmesi veya Cumhur İttifakı’na davet etmesi etik olur diye düşünüyorum.

NE OLMUŞTU?

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in masadan kalkmasına ilişkin olarak “Bu açıklama şunu gösterir ki, artık İyi Parti altılı masada değil. Ya yoluna kendisi devam edecek ya da Cumhur İttifakı ile hareket ederse bundan memnuniyet duyarız” demişti.

AdminAdmin

Admin