GÜNDEM
Giriş Tarihi : 09-02-2023 11:46

Her gün farklı bir bölgemize ekmek ulaştıracağız

Merkez üssü Kahramanmaraş olan Malatya, Hatay ve çevre illerde de ağır yıkıma neden olan deprem felaketinin ardından harekete geçen Sivas Ticaret Borsası “Ekmek Yardım Kampanyası” başlattı.

Her gün farklı bir bölgemize ekmek ulaştıracağız

Deprem sonrası afetzede vatandaşların acil ihtiyacı olan ekmeğin karşılanması için Sivas Valiliği öncülüğünde ve AFAD Koordinasyonunda Sivas Ticaret Borsası tarafından Sivas’taki ekmek fırınlarından temin edilen 20 Bin ekmek yüklü ilk tır deprem bölgesindeki afetzedelere ulaştırılmak üzere yola çıktı.
Deprem bölgelerinde en fazla ihtiyaç duyulan gıdanın ekmek olduğunu belirten Sivas Ticaret Borsası Başkanı Hayrullah Karakaya; “Bu zor günleri inşallah dayanışma ile aşacağız ve yaralarımızı hep birlikte saracağız.

Valiliğimiz ve AFAD Sivas İl Müdürlüğümüzden bize gelen talepler doğrultusunda Sivas’taki fırınlarımızda üretilen günlük 20 Bin ekmek tırlara yüklenerek 20 gün boyunca deprem bölgesinde depremden etkilenen yerleşim yerlerindeki vatandaşlarımıza ulaştıracağız.

Bugün ilk tırımızı Osmaniye’deki depremzede vatandaşlarımıza gönderdik.

Her gün farklı bir bölgemize ekmek ulaştıracağız inşallah. Felaketin yaralarının sarılabilmesi için başlatmış olduğumuz yardım kampanyasına destek veren iş insanlarımıza, üyelerimize ve hayırseverlerimize teşekkür ediyorum.

Sivas Ticaret Borsası ve Sivas iş dünyası olarak tüm imkânlarımızla depremden zarar gören vatandaşlarımızın ve devletimizin yanında olacağız.

Depremde vefat eden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza ise acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun” dedi.

AdminAdmin

Admin