SAĞLIK
Giriş Tarihi : 11-02-2023 11:20

Prof. Dr. Alim Yıldız, Depremzedeleri Ziyaret Etti

Prof. Dr. Yıldız, “Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler, ciddi can ve mal kayıplarına sebep olarak bizleri üzmüştür.

Prof. Dr. Alim Yıldız, Depremzedeleri Ziyaret Etti

Rektör  Prof. Dr. Alim Yıldız, Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesine çeşitli illerden getirilen depremzedeleri ziyaret ederek, doktorlarından hastaların durumları hakkında bilgi aldı.

 

Ziyarette Rektör Yıldız'a, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Hilmi Ataseven, Prof. Dr. Hakan Yekbaş ve Üniversite Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ömer Tamer Doğan eşlik etti.

 

Burada açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Yıldız, “Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler, ciddi can ve mal kayıplarına sebep olarak bizleri üzmüştür. Hastanemize getirilen depremzedelere müdahaleler yapılmış olup aynı zamanda hasta yakınları da Üniversitemizde ağırlanarak her türlü ihtiyaçları karşılanmaktadır. Yaraların sarılması adına milletimiz ve devletimiz tüm kurum ve kuruluşlarıyla topyekûn bir mücadeleye girişmiştir. Bizler de elimizden gelen her türlü yardımı depremzedelerimize ulaştırıp bir nebze de olsa yaralarını sarmaya kararlıyız. Allah, milletimize bir daha böyle acılar göstermesin.” şeklinde konuştu.

 

Öte yandan Rektör Yıldız, Turizm Fakültesi, Merkezi Kafeterya ve 15 Temmuz Spor Salonu’nu ziyaret ederek, depremzedelere yapılacak yardımlarla ilgili yürütülen çalışmaları inceledi.

AdminAdmin

Admin