ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 21-08-2023 16:45

Sivas’ta Polis-Savcı Dolandırıcılığı Yapan 2 Şüpheli Tutuklandı

Sivas’ta kendilerini polis-savcı olarak tanıtarak bir vatandaşı 500 bin TL dolandıran 2 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Sivas’ta Polis-Savcı Dolandırıcılığı Yapan 2 Şüpheli Tutuklandı

Sivas İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada şehrimizde geçtiğimiz günlerde bir vatandaşı arayarak kendilerini polis ve savcı olarak tanıtan ve “Adınız terör örgütleri listesine karışmış” diyerek bir vatandaşı 500 bin TL dolandıran 2 kişi, yakalanarak cezaevine gönderildi.

Kendilerini polis-savcı olarak tanıtarak “Adınız terör örgütleri listesine karışmış, biz bir operasyon yapacağız, bize yardımcı olmanız gerekiyor, evinize Komiser bir arkadaş gelecek, size vatan parolasını söyleyecek, evinizde bulunan ziynetleri ona verin, akşam 17.00’de operasyon bitiminde size getireceğiz” şeklinde 1 vatandaşı yaklaşık 500 bin TL değerinde ziynet eşyasını alarak dolandıran şüphelilere yönelik Sivas, Gaziantep ve Aksaray’da eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

Emniyet ekipleri tarafından yakalanan C.C.D. ve C.B.’nin kaldıkları ikamette yapılan aramada; 2 adet 7.65 mm çapında tabanca, 12 adet 7.65 mm çapında fişek, 18.000 TL para, 7 adet cep telefonu, 10 adet sim kart yuvası, 4,07 gram metamfetamin ele geçirildi.

Olaya ilişkin yakalanan 2 şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi. Sivas İl Emniyet Müdürlüğü yapılan operasyonla ilgili video hazırlayarak vatandaşları uyardı.

AdminAdmin

Admin